piątek, grudzień 09, 2022
Follow Us
środa, 19 sierpień 2015 15:36

Gwiazda koncertu „Na Folkową Nutę" Wyróżniony

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gwiazda koncertu „Na Folkową Nutę" http://festiwale.zakopane.pl/

Folklor świata spotyka się pod Giewontem - podczas 47. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który rozpoczyna się już 21 sierpnia. Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszają organizatorzy i konferansjerzy.

Organizatorzy zadbali, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. Przygotowali koncerty folklorystyczne i folkowe, wystawy, kiermasze, wiele atrakcji dla dzieci, wspólną zabawę i śpiewanie w wiosce festiwalowej, prezentację tradycyjnych podhalańskich obrzędów, degustacje góralskich smakołyków, a przede wszystkim konkursową rywalizację zespołów z całego świata o Złote, Srebrne i Brązowe Ciupagi. Takie atrakcje czekają na wszystkich, którzy pod koniec sierpnia wybiorą się na zakopiański Festiwal:

- Zakopiański festiwal to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych festiwali w Europie, prezentujący bogactwo tradycyjnej kultury z różnych regionów górskich, który od niemal pół wieku cieszy się zainteresowaniem odbiorców. Festiwal jest otwarty dla każdego. Gorąco zachęcam do odwiedzania wioski festiwalowej oraz „chuścianej izby". Są to klimatyczne i pełne uroku miejsca na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem. Czekają tam na Państwa wydarzenia o charakterze folklorystycznym, edukacyjnym, naukowym i rozrywkowym, a wszystko skupia się wokół tradycji i dziedzictwa kulturowego regionów górskich. Festiwalowych akcentów nie zabraknie też w innych miejscach Zakopanego – dodaje Dyrektor Artystyczna Festiwalu Agnieszka Gąsienica-Giewont.

Gwiazdą tegorocznego koncertu „Na Folkową Nutę" - 21 sierpnia o godz. 20 - będzie „Kapela ze Wsi Warszawa". Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie. Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską. Członkowie zespołu aktywnie współtworzą scenę world music w Polsce. Obecni i byli muzycy Kapeli uczestniczyli i udzielają się w takich zespołach i projektach jak: R.U.T.A., Village Kollektiv, Incarnations, Stilo, Zespół Polski, Żywiołak, Roberto DELIRA&Kompany, Etnofonie Kurpiowskie, Trebunie-Tutki. Obecny skład zespołu: Magdalena Sobczak Kotnarowska, Sylwia Świątkowska, Ewa Wałecka, Piotr Gliński, Paweł Mazurczak,Maciej Szajkowski, Mariusz Dziurawiec, Miłosz Gawryłkiewicz (www.kzww.pl). Jako support wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Góralska „Jutrzenka" z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu w Zakopanem.

Biuro Promocji Zakopanego cały dochód z koncertu „Na Folkową Nutę" przeznaczy na pomoc mieszkańcom Nepalu, którzy ucierpieli w niedawnym trzęsieniu ziemi. Bilety w cenie 30 zł/ N i 20 zł/ U do nabycia:
- w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Kościuszki 17, tel. 18 20 122 11
- w Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Kościeliska 7, tel. 18 20 120 04
- w Punkcie Informacji Turystycznej, ul. Chałubińskiego k/42, tel. 18 20 003 08
- internetowo: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- w Informacji Festiwalowej w dniu 21.08.2015 (przed namiotem festiwalowym) od godz. 10.30
Więcej na: http://festiwale.zakopane.pl/.

a