poniedziałek, lipiec 22, 2024
Follow Us
poniedziałek, 04 sierpień 2014 00:00

Festiwal pod patronatem Wyróżniony

Napisane przez Anna Karpiel-Semberecka
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

46. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który rozpocznie się w Zakopanem 22 i potrwa do 30 sierpnia, honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

„Jestem pewna, że tegoroczne spotkanie z kulturą regionów górskich będzie miało szczególną oprawę i walor edukacyjny w przypadającym Roku Oskara Kolberga. Życzę zatem wspaniałych koncertów i wydarzeń towarzyszących, by wszystkie propozycje festiwalowe spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności, a Zakopane stało się w tym czasie stolicą kulturalną Polski" – napisała Pierwsza Dama w liście skierowanym do Burmistrza Janusza Majchra.
Niespodzianka na zakończenie wakacji

30 sierpnia podczas pikniku w stylu „etno" na zakończenie festiwalu i na zakończenie wakacji na Dolnej Równi Krupowej wystąpi pełen energii ukraiński zespół „Kozak System".

„Kozak System" - to potężny muzyczny wulkan energii o unikalnym obliczu, który zawiera w sobie połączenie ukraińskiej i bałkańskiej muzyki, z wyrazistymi akcentami na rock, punk, ska oraz reggae.
Ten mix stylów i gatunków muzycznych w jednoczesnym połączeniu z siłą przekazywanych tekstów i mocą instrumentów tworzy wyjątkowy charakter „Kozak Rock".
Koncerty „Kozak System" to maksymalna dawka pozytywnej energii, fantastyczny kontakt z publicznością, porywające występy solowe muzyków. To wszystko składa się na niezapomniany obraz sceniczny. Więcej informacji o zespole na: http://kozaksystem.com/pl.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki dostępnej w Biurze Promocji Zakopanego oraz od 22 sierpnia w punkcie informacji festiwalowej na Dolnej Równi Krupowej. Źródło: http://www.mffzg.pl.

a