środa, sierpień 04, 2021
Follow Us
wtorek, 22 lipiec 2014 00:00

Tauron Nowa Muzyka Festival Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tauron Nowa Muzyka Festival http://www.festiwalnowamuzyka.pl

Na Tauron Nowa Muzyka Festival w Katowicach organizatorzy zapraszają do Katowic 21-24 sierpnia.

''Idea naszego festiwalu narodziła się w 2006 r. i jest tak naprawdę zupełnie prosta: od samego początku chcieliśmy pokazywać polskiej publiczności to co najciekawsze we współczesnej muzyce z pogranicza jazzu, elektroniki i tanecznych rytmów, udowadniając jednocześnie, że brzmienia praktycznie całkowicie nieobecne w krajowych mediach, mogą przyciągnąć do Katowic sporą grupę fanów niebanalnej muzyki z Polski jak i całej niemalże Europy''.

Jednym z najciekawszych wydarzeń tegorocznego Taurona będzie Projekt Carbon Atlantis, scena nadzorowana przez Wojciecha Kucharczyka, twórcy wytwórni Mik Musik i nieustraszonego poszukiwacza dźwiękowych przygód i showcase U Know Me Records, prężnie działającego labela dostarczającego światu połamaną muzykę taneczną. W Projekt Carbon Atlantis można będzie usłyszeć m.in. grupę kIRK, Piotra Kurka i Suaves Figures.

W trakcie U Know Me Records SOUNDSYSTEM będzie można usłyszeć autorów tegorocznego bestsellera czyli Night Marks Electric Trio wraz z Pauliną Przybysz, zaraz po nich po raz pierwszy na żywo WODOWOROK, czyli wspólny projekt dwóch głównych gwiazd wytwórni - Daniela Drumza i Teielte. W dniu festiwalu swoją premierę będzie miał nowy materiał Sonar Soula, który zaprezentuje go na żywo wraz z perkusistą Rafałem Dutkiewiczem i klawiszowcem Arturem Bogusławski.

Program festiwalu i szczegółowe informacje: http://www.festiwalnowamuzyka.pl.

Więcej w tej kategorii: « OFF Festival Festiwal pod patronatem »

a