Niedawno ukazał się solowy debiut Rojka, który rozbrzmi na OFF-ie – to jeden z najbardziej oczekiwanych występów tego festiwalu. Podobnie wyczekiwany jest występ innego debiutanta, Eugeniusza Rudnika, weterana Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, który zagra na koncercie poprzedzającym festiwal w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.
Z przeszłością połączą nas koncerty projektu Tribute to Jerzy Milan. Milan uczył się u Bogusława Schaeffera, grywał z Komedą, a dziś po sample z jego muzyki sięgają polscy raperzy (minimum O.S.T.R.). Utwory tego świetnego wibrafonisty cechowała lekkość i doskonała melodyjność. Na OFF Festivalu kompozycje Miliana przypomni specjalnie powołany zespół Bernarda Maseli, w którym usłyszymy aż cztery wibrafony.
Przeszłość z teraźniejszością połączy Inkwizycja, jedna z nieco zapomnianych legend polskiej sceny niezależnej. Inkwizycja pracuje nad kolejnym albumem, jego obszerne fragmenty na pewno usłyszymy na OFFie.
Na pewno warto wybrać się na folkową scenę eksperymentalną, która została ustanowiona ze względu na Rok Kolberga, o której więcej można przeczytać na łamach Culture.pl. Nie można też przegapić występu Noona, czyli Mikołaja Bugajaka, producenta odpowiedzialnego za podkłady na większości hip-hopowych klasyków z Polski (od Grammatika po Pezeta). Z zagranicznych headlinerów warto wymienić harmonijne piosenki Belle & Sebastian, hałaśliwy hip-hop CLIPPING, dronowe Earth, nestora amerykańskiej awangardy, czyli Glena Brancę, Jahiliyyę Fields jednego z najciekawszych reprezentantów oficyny L.I.E.S. i pionierów shoegaze'u z The Jesus and Mary Chain.
Program festiwalu i szczegółowe informacje: http://off-festival.pl. Źródło: http://culture.pl.