piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 28 marzec 2014 14:07

„NIESIEMY DLA WAS BOMBĘ" Wyróżniony

Napisane przez Małgorzata Kostro-Olechowska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiamy teledysk donGURALesko „NIESIEMY DLA WAS BOMBĘ" stworzony specjalnie do filmu „Hardkor Disko", niezależnego debiutu fabularnego Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków dla m.in. Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, hitu Jamala „Defto" czy ostatniego bangera „Chleb" Mister D. z Anją Rubik w roli głównej.

Autorem utworu „Niesiemy dla was bombę" jest donGURALesko, czyli Piotr Górny - jeden z najwybitniejszych polskich raperów, który od ponad 20 lat współtworzy polską scenę hip-hopową i swoją oryginalną osobowością nadaje jej rytm. Reżyserem klipu jest Krzysztof Skonieczny (głębokiOFF), zaś za warstwę muzyczną utworu odpowiada DONATAN. Tytuł utworu jest także hasłem promującym film „Hardkor Disko".

Klip składa się z dwóch równolegle montowanych ze sobą części - kolorowych fragmentów filmu „HARDKOR DISKO" oraz czarno-białego materiału nakręconego specjalnie na potrzeby teledysku. W klipie ukazane zostały zajawki związane z kulturą hip-hop i streetartem, a także latami 80./90. i estetyką oldschoolowych, hip-hopowych teledysków z tamtego okresu. „Zawsze marzyłem żeby nakręcić klasyczny rapowy klip" - wyznał ostatnio Newsweekowi reżyser.

Premiera utworu i teledysku odbyła się 26 marca w Kinie Muza w Poznaniu na specjalnym pokazie przedpremierowym filmu „Hardkor Disko", na którym obecni byli m.in. donGURALesko, Krzysztof Skonieczny i Marcin Kowalczyk, odtwórca głównej roli w filmie.

O filmie: współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia...

Premiera „Hardkor Disko" 4 kwietnia 2014.

a