sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
środa, 26 marzec 2014 00:00

Festiwal Jazz nad Odrą Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

50. edycja Festiwalu Jazz nad Odrą, jednego z najstarszych polskich festiwali jazzowych, zmieni Wrocław w stolicę jazzu. Od 4 do 13 kwietnia zapanuje tam niezwykła atmosfera najważniejszego festiwalu jazzowego w Polsce - jak uznali w dorocznej ankiecie czytelnicy magazynu JAZZ FORUM, wybierając spośród ponad setki polskich festiwali.

Tegoroczna 50. edycja Festiwalu - zapowiadają organizatorzy - będzie wyjątkowa. Ponad 30 koncertów, występ ponad 150 artystów, 10 jam sessions, oprócz tego wystawy, projekcje filmowe z muzyką na żywo, parada nowoorleańska, która przejdzie ulicami Wrocławia, z wieży ratuszowej zagra hejnał jazzowy oraz nowość – Echo Jazz – projekt filmowo-muzyczny, w który zaangażowała się setka dzieci. Tego wszystkiego doświadczą uczestnicy festiwalu i mieszkańcy Wrocławia.


Dyrektorem Generalnym Biura Festiwalowego IMPART 2016 jest Krzysztof Maj, natomiast Głównym Producentem jest Michał Pryszczewski.

Nagrodą Główną Festiwalu, ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia, jest GRAND PRIX - INDYWIDUALNOŚĆ JAZZOWA ROKU 2014, przyznawana przez Jury Festiwalu.
Ponadto Jury przyzna nagrody pieniężne oraz rzeczowe w kategoriach: zespołowej, indywidualnej, kompozycji. Wysokość nagród zostanie podana przez Jury w werdykcie.

Bilety w cenie od 15 do 150 złotych można kupić w kasie Impartu (ul. Mazowiecka 17) lub on-line na: www.biletin.pl i www.eventim.pl albo w punktach sprzedaży bezpośredniej, takich jak Empik. Media Markt, Saturn.

Festiwal Jazz nad Odrą narodził się w 1964 roku w kultowym klubie studenckim Pałacyk. Od chwili powstania odgrywał znaczącą rolę na polskiej scenie muzycznej. Konkurs, który w pierwszych latach istnienia festiwalu był jego najważniejszym elementem, wyłonił tak wielkie indywidualności polskiej sceny jazzowej jak: Ewa Bem, Włodzimierz Nahorny, Zbigniew Seifert, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Janusz Strobel, Piotr Baron, Henryk Miśkiewicz, Tomasz Szukalski, Andrzej Zaucha... Lista jest bardzo długa.

Więcej na: www.jazznadodra.pl.

a