piątek, marzec 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 23 styczeń 2014 10:51

Ikona hip-hopu w Polsce Wyróżniony

Napisane przez Informacja prasowa
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ikona hip-hopu w Polsce Mat. pras.

Ikona hip-hopu i niezwykle barwna postać - SNOOP DOGG AKA SNOOP LION - zawita do Polski, aby wystąpić podczas Orange Warsaw Festival 2014.

Artysta zagra 13 czerwca, pierwszego dnia festiwalu. SNOOP DOGG AKA SNOOP LION otwiera listę wykonawców drugiej sceny festiwalowej – Warsaw Stage.

SNOOP DOGG AKA SNOOP LION to znany na międzynarodowej scenie amerykański artysta i ikona rozrywki. Snoop nie raz udowodnił, że ciągle pozostaje w czołówce artystów kreujących nowe trendy w popkulturze. W ostatnim czasie, największy rozgłos zyskał dzięki swojemu nowemu projektowi – „Reincarnated", pod którym podpisuje się już swoim nowym pseudonimem – Snoop Lion. Jest to projekt, który łączy zarówno album studyjny, jak i pełnometrażowy film z podróży artysty na Jamajkę oraz ilustrowany album, a także Mind Gardens – inicjatywę non-profit mającą na celu pomoc w wyżywieniu najbiedniejszych mieszkańców Jamajki. Album „Reincarnated" miał swoją premierę 23 kwietnia 2013 roku, w tym samym czasie kiedy do kin trafił film o tym samym tytule.
Piotr Metz o postaci SNOOP DOGG AKA SNOOP LION: „Najbarwniejsza i jedna z najbardziej kreatywnych i niepokornych postaci współczesnego hip-hopu. Podopieczny Dr. Dre - jednego z najważniejszych mentorów tej muzyki. Sprzedał na całym świecie ponad 30 milionów płyt, więcej niż niejedna supergwiazda rocka czy muzyki pop. Aktor, konferansjer, działacz polityczny.
Wciąż na bakier z prawem, fan marihuany z prawnym pozwoleniem na jej używanie ostatnio jako Snoop Lion przeszedł na rastafarianizm uważając się za nowe wcielenie Boba Marleya.
Do Polski przywiezie m.in. nagrania z ostatniego, jak twierdzi, albumu hiphopowego w karierze."

Siódma edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-15 czerwca, na Stadionie Narodowym w Warszawie. Po raz pierwszy festiwal potrwa trzy dni, a artyści wystąpią na dwóch scenach Dotychczas ogłoszeni artyści OWF 2014: KINGS OF LEON – 13 czerwca, QUEENS OF THE STONE AGE – 13 czerwca, FLORENCE AND THE MACHINE – 14 czerwca, DAVID GUETTA – 15 czerwca, KASABIAN – 15 czerwca. Kolejni artyści ogłaszani będą już wkrótce.

Snoop Dogg aka Snoop Lion to znany na międzynarodowej scenie amerykański artysta i ikona rozrywki. Z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży muzycznej, Snoop nie raz udowodnił, że ciągle pozostaje w czołówce artystów kreujących nowe trendy w popkulturze. Zarówno jego muzyka, działania na rzecz akcji charytatywnych jak i innowacyjne strategie promocji w nowych środkach przekazu pokazują, że jego postać jest w dalszym ciągu równie ważna i doceniana.
W ostatnim czasie, Snoop uzyskał największy rozgłos dzięki swojemu nowemu projektowi – „Reincarnated", pod którym podpisuje się już swoim nowym pseudonimem – Snoop Lion. Jak tłumaczy sam artysta, motywacją do tej zmiany była podróż na Jamajkę, gdzie zainspirowany lokalną kulturą doznał przemiany duchowej.
Snoop spędził większość swojego czasu na Jamajce nagrywając album „Reincarnated" oraz tworząc pełnometrażowy film o tym samym tytule. Film został wydany przez VICE Films/Snoopadelic Films i spotkał się z dużym uznaniem na festiwalu filmów międzynarodowych w Toronto.
Reincarnated to projekt, który łączy zarówno album studyjny artysty, wyprodukowany przez Diplo i Major Lazer a wydany we współpracy z Berhane Sound System, Mad Decent, VICE Music i RCA Records, pełnometrażowy film, ilustrowany album z podróży oraz Mind Gardens – inicjatywę non-profit mającą na celu pomoc w wyżywieniu najbiedniejszych mieszkańców Jamajki.
Album Reincarnated miał premierę 23 kwietnia 2013 roku, w tym samym czasie kiedy do kin trafił film obrazujący przemiany artysty. Więcej informacji na www.snooplion.com.

a