niedziela, czerwiec 04, 2023
Follow Us

Nawrocki

niedziela, 30 maj 2010 14:05

Sidney Polak wystąpi w Ostródzie Wyróżniony

Napisane przez Agnieszka Sadzikowska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Sidney Polak Sidney Polak AS Media Design
Sidney Polak oraz Rednex, Kapela ze Wsi Warszawa, a także początkujące gwiazdy folkowe wystapią na jednej scenie już w czerwcu w Ostródzie na Festiwalu FOLKOWO 2010. Początek festwalu, jak już informowaliśmy na łamach Kuriera365.pl, w dniu 18 czerwca.
  

{jumi [*4]}Już za niespełna trzy tygodnie w Ostródzie odbędzie się V jubileuszowy festiwal muzyki folkowej FOLKOWO 2010. Wiemy, że ta edycja będzie ciekawa. Na jednej scenie, wystąpią gwiazdy muzyki folkowej z Polski i zagranicy.

W tym roku gwiazdami Festiwalu FOLKOWO 2010, który odbędzie się w Ostródzie w dniach 18 – 20 czerwca 2010 r., będą: szwedzka grupa Rednex, brytyjska Touch and Go, Sidney Polak, Kapela ze Wsi Warszawa, Folkoperacja oraz Hoboud. Wystąpi także wiele innych folkowych formacji.

FOLKOWO 2010 zaprezentuje muzykę etniczną z nawet najbardziej odległych stron świata. Jak co roku, najlepsze zespoły folkowe z Polski i zagranicy będą rywalizowały o Grand Prix Festiwalu Muzyki Folkowej. Część konkursowa z pewnością zaskoczy wszystkich miłośników tego gatunku muzyki.

–„W związku z wysokim poziomem artystycznym i różnorodnością kapel, które zgłosiły się do konkursu, mieliśmy ogromny problem z wyborem tylko 10 najlepszych zespołów. Dlatego też liczba formacji biorących udział w części konkursowej zwiększała się z dnia na dzień i dziś z pragniemy przedstawić listę 20!!! zespołów konkursowych Festiwalu FOLKOWO 2010." – mówi Mariusz Kuś, organizator festiwalu FOLKOWO.

W dniach 18. i 19. czerwca 2010 r., w ramach konkursu, usłyszymy w Ostródzie następujące zespoły:

1. Atmasfera - Ukraina

2. Besquidians - Polska

3. Bifolk - Białoruś

4. Chłopcy kontra Basia - Polska

5. Hawok - Polska

6. Hucul Calypso - Ukraina

7. Impacto - Kuba

8. Jazowa Fira - Ukraina

9. Kapela "Trzy Czwarte" - Polska

10. Kapela Wnuki - Polska

11. Opa Nowy God - Ukraina

12. Port Mone - Białoruś

13. Propala Gramota - Ukraina

14. Rajlander - Polska

15. Rusyczi - Ukraina

16. Sebastian Kret Trio - Polska

17. The Abakuya - Francja

18. Yarmak - Polska

19. Żmij - Polska

20. Long Long - Polska

W tym roku organizatorzy nie podają wysokości indywidualnych nagród pieniężnych za poszczególne miejsca konkursowe. Zmienia się formuła przyznawania nagród. Przewidzianą kwotę ogólną rozdysponuje Jury i to właśnie od nich będzie zależało, jakiej wartości nagrody otrzymają zwycięskie zespoły. Wysokość puli pieniężnej zostanie opublikowana przez Organizatorów już za kilka dni. Przewidziane są również nagrody rzeczowe.

Za kilka dni poznamy również szczegółowy program FOLKOWO 2010 oraz atrakcje towarzyszące.

Bilety dostępne są w sieciach sprzedaży: TicketOnline, TicketPro, ebilet.pl, Klubowa.pl oraz na stronie www.folkowo.pl.

Patronat medialny nad Festiwalem FOLKOWO objęli: Gazeta Wyborcza, Newsweek, Gadki z Chatki, Radio Afera, Polskie Radio EURO, Interia.pl, naszaostroda.pl, dlastudenta.pl, amazonka.pl, CityInfo, folk24.pl, etnosystem.pl, fabrykazespolow.pl, koncert.pl, wywrota.pl, independent.pl, muzyka.pl, klubowa.pl.

{jumi [*7]}

a