poniedziałek, marzec 30, 2020
Follow Us
wtorek, 02 kwiecień 2013 06:08

IPO Summit 2013

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
IPO Summit 2013 Fot. www.gpw.pl

Warszawa stanie się w czerwcu miejscem spotkań globalnych inwestorów. Do stolicy przyjedzie kilkuset zagranicznych inwestorów zainteresowanych regionem oraz przedstawiciele spółek planujących debiut na naszej giełdzie.

Międzynarodowa konferencja IPO Summit, Warsaw 2013 odbędzie się w dniach 6–7 czerwca. Po raz pierwszy odbędą się spotkania one-on-one z zarządami największych polskich spółek giełdowych oraz zagranicznych firm przygotowujących się do debiutu. Impreza jest jedną z największych konferencji dla międzynarodowych inwestorów i spółek poszukujących kapitału w Europie Środkowej i Wschodniej. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Skarbu Państwa, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, wspierani przez partnerów – globalne i regionalne instytucje finansowe, doradcze i prawne oraz miasto stołeczne Warszawa. W trakcie dwudniowej konferencji Warszawa będzie miejscem globalnej dyskusji na tematy związane z inwestowaniem i pozyskiwaniem kapitału w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. – Duże znaczenie dla rozwoju GPW ma prywatyzacja spółek Skarbu Państwa poprzez giełdę. W ciągu ostatnich trzech lat dokonaliśmy transakcji na ponad 44,2 mld zł. Chcemy, by to właśnie u nas co roku spotykał się wielki międzynarodowy kapitał. Coraz więcej zagranicznych spółek pozyskuje go na warszawskim parkiecie – mówi Mikołaj Budzanowski, minister Skarbu Państwa.
Poprzednie dwie edycje konferencji IPO Summit skupiły w Warszawie ponad tysiąc gości z kilkudziesięciu krajów, w tym między innymi z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rumunii, Grecji, Turcji i państw nadbałtyckich. Dotychczasowe zainteresowanie wydarzeniem skłoniło organizatorów do rozszerzenia formuły konferencji o spotkania one-on-one, w których wezmą udział przedstawiciele międzynarodowych funduszy inwestycyjnych i menedżerowie największych spółek notowanych na warszawskim parkiecie.
Pierwszego dnia konferencji odbędą się dwie debaty z udziałem przedstawicieli międzynarodowych inwestorów i praktyków biznesu. Uczestnicy dyskusji panelowych skoncentrują się na potrzebach i możliwościach inwestycyjnych oferowanych przez giełdy w aspekcie wyzwań stojących przed światową gospodarką, perspektywach dla globalnego rynku IPO w najbliższym czasie oraz zagadnieniach dotyczących ponadregionalnego rynku kapitałowego. W drugim dniu konferencji – oprócz paneli skierowanych do inwestorów i emitentów – przygotowana została ścieżka spotkań one-on-one, w której uczestniczyć będą przedstawiciele zarówno spółek już notowanych na warszawskiej giełdzie, jak i przygotowujących się do debiutu. Przyszli emitenci będą mieli również możliwość uzyskania praktycznych wskazówek, jak przygotować się i z sukcesem przejść przez proces IPO (debiutu giełdowego) oraz sprawnie funkcjonować na rynku publicznym.
Więcej informacji: www.iposummitwarsaw.com

{jumi [*9]}

a