piątek, marzec 31, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.

Nawrocki

poniedziałek, 04 luty 2013 12:12

Klenczon Legenda Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Klenczon Legenda fot. mat. promocyjne

W listopadzie minęła 70 rocznica urodzin Krzysztofa Klenczona. Z tej okazji 3 grudnia 2012 roku ukazała się okolicznościowa płyta pt: „Klenczon Legenda. Artyści w hołdzie Krzysztofowi Klenczonowi".

Projekt zrealizowało dziesięcioro współczesnych artystów: Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Muniek Staszczyk, Balcar, Gawliński, Tymon Tymański, Maciej Maleńczuk, Budyń, Krylik, The Calog.

Na płycie znalazł się wybór piosenek autorstwa Krzysztofa Klenczona. Możemy posłuchać interpretacji znanych przebojów jak: „Port", „Kwiaty we włosach" czy „Biały krzyż". Oprócz tego album zawiera kompozycje mniej znane jak: „The Shows Never", który pochodzi z solowej płyty Klenczona, o tym samym tytule, którą muzyk nagrał w USA. Jednak dla tych, którzy spodziewają się muzycznych rewolucji. Na przykład: w stylu Edyty Górniak śpiewającej hymn na Mistrzostwach w Korei. Będą zawiedzeni. Artyści w hołdzie Klenczonowi, postanowili uszanować niepowtarzalny i tak charakterystyczny styl mistrza. Dlatego tutaj rządzi gitara i to w jej klasycznym wydaniu. Wszystkie kompozycje zagrane zostały na oryginalnej gitarze Gibsona Les Paul 1968. Ulubionym instrumencie artysty. Na tą okazję został wypożyczony on od Muzeum Klenczona w Szczytnie.

Muzycy oddali hołd Klenczonowi. Zrobili to, ponieważ był on dla nich idolem. Wielu wychowało się na jego piosenkach. Dlatego ta płyta ma wymiar wydarzenia wielopokoleniowego. Nie mi oceniać poszczególnych wykonawców. Jednym śpiewanie piosenek Klenczona wyszło kiepsko. Inni, za to, wznieśli się na muzyczne wyżyny i ich interpretacje są rewelacyjne. Nie będę psuł efektu. Każdy może posłuchać sam i porównać z oryginałami. Mi ta płyta bardzo się podoba. Tak, jak podoba mi się sama idea nagrania płyty w hołdzie wielkiemu polskiemu artyście. Polecam.

{jumi [*7]}

 

Więcej w tej kategorii: « Get Dead Radio Error »

a