piątek, grudzień 13, 2019
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 44.
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 92.
Recenzja

Recenzja (64)

„Warszawocentryzm” jest przedmiotem niezliczonych złośliwości i dowcipów. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: wynika on nie tylko ze stołeczności Warszawy i z faktu, że jest ona największym polskim miastem.

piątek, 15 listopad 2019 06:04

Bezdroża: Manaslu Moniki Witkowskiej

Written by

Niewiele ponad rok po udanym wejściu Moniki Witkowskiej i Joanny Kozaneckiej na szczyt Manaslu (8156 m n.p.m.) w nepalskich Himalajach, ósmą pod względem wysokości górę świata, ukazała się książkowa relacja z tej wyprawy pierwszej z nich

środa, 02 październik 2019 00:34

Lisicki: Nowa wspaniała przyszłość

Written by

Blisko dziewięćdziesiąt lat temu Aldous Huxley napisał antyutopijną powieść, w konwencji science-fiction „Nowy wspaniały świat”. Teraz to tego tytułu nawiązał Paweł Lisicki w książce „Nowa wspaniała przyszłość. Zbiór opowiadań o tym co nas czeka i nie tylko”.

Najbardziej medialny Polski obraz – Dama z gronostajem. Jeszcze zanim został zakupiony przez Polskę w 2016 był obiektem zainteresowania wszystkich interesujących się historią sztuki.

Piotr Gursztyn w książce “Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” pokazuje do czego mogłaby doprowadzić współpraca z Niemcami w 1939 roku. 

środa, 29 maj 2019 22:54

Głos cynika. Terapia liberalna - Wysocki

Written by

Felietony Jerzego Wysockiego pod wspólnym tytułem „Głos cynika. Terapia liberalna” opublikował Warsaw Enterprise Institute.

Narodowe Centrum Kultury w ramach 15-leciea przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przygotowało książkę dla najmłodszych p.t. WSPÓLNA EUROPA. PL – UE. Jej prezentacja odbyła się na spotkaniu prasowym zorganizowanym przez wydawcę.

czwartek, 13 październik 2016 00:00

Arkady: Arcydzieła światowej kartografii

Written by

Kolejną nie lada gratkę przygotowało dla czytelników wydawnictwo Arkady. Tym razem wspaniały album dla miłośników starych - chociaż nie tylko - map i planów miast. Jak zwykle w dużym formacie, bardzo starannie wydany i zawierający reprodukcje oraz objaśniające je teksty, ponad sześćdziesięciu najsłynniejszych, zdaniem autora, arcydzieł światowej kartografii i ich tajemnic.

czwartek, 06 październik 2016 11:53

Franciszek: Rodzina uratuje świat!

Written by

Obecny papież nie ma łatwego życia. W czasach, gdy media zawładnęły duszami wiernych, jego wypowiedzi są nieustannie manipulowane i tracą właściwy sens. Franciszek zadziwił wiernych i zaniepokoił wielu komentatorów. Wierzących ujął swoją łagodnością i ojcowską miłością, obserwatorów wprowadził w konsternację. Warto zastanowić się, dlaczego.

Magazyn „Observer" okrzyknął ją jedną z najważniejszych myślicielek w historii, a „Vogue" uznał za jedną z najbardziej inspirujących kobiet na świecie. Książka Noreeny Hertz „Oczy szeroko otwarte" trafiła do rąk czytelników 8 października.

Strona 1 z 5