poniedziałek, styczeń 20, 2020
Follow Us
Recenzja

Recenzja (66)

poniedziałek, 20 styczeń 2020 06:42

Michelin – Marrakesz recenzja przewodnika

Written by

Marrakesz, jedno z najciekawszych, najbardziej egzotycznych i fascynujących miast Maroka, stał się tematem kolejnego przewodnika francuskiego wydawnictwa Michelin, udostępnionego polskim czytelnikom i turystom przez Bezdroża w naszej wersji językowej.

wtorek, 14 styczeń 2020 14:34

Michelin: Peru

Written by

33-milionowe Peru uważane jest, nie tylko przeze mnie, za najciekawszy kraj Ameryki Południowej. Przynajmniej także dla tych, którzy cenią wspaniałą przyrodę i krajobrazy, a zarazem ciekawą historię ojczyzny Inków, stare kultury przedkolumbijskie i architekturę kolonialną z ich zabytkami, różnorodne społeczeństwo oraz wiele innych atrakcji.

„Warszawocentryzm” jest przedmiotem niezliczonych złośliwości i dowcipów. Ale spójrzmy prawdzie w oczy: wynika on nie tylko ze stołeczności Warszawy i z faktu, że jest ona największym polskim miastem.

piątek, 15 listopad 2019 06:04

Bezdroża: Manaslu Moniki Witkowskiej

Written by

Niewiele ponad rok po udanym wejściu Moniki Witkowskiej i Joanny Kozaneckiej na szczyt Manaslu (8156 m n.p.m.) w nepalskich Himalajach, ósmą pod względem wysokości górę świata, ukazała się książkowa relacja z tej wyprawy pierwszej z nich

środa, 02 październik 2019 00:34

Lisicki: Nowa wspaniała przyszłość

Written by

Blisko dziewięćdziesiąt lat temu Aldous Huxley napisał antyutopijną powieść, w konwencji science-fiction „Nowy wspaniały świat”. Teraz to tego tytułu nawiązał Paweł Lisicki w książce „Nowa wspaniała przyszłość. Zbiór opowiadań o tym co nas czeka i nie tylko”.

Najbardziej medialny Polski obraz – Dama z gronostajem. Jeszcze zanim został zakupiony przez Polskę w 2016 był obiektem zainteresowania wszystkich interesujących się historią sztuki.

Piotr Gursztyn w książce “Ribbentrop-Beck. Czy pakt Polska-Niemcy był możliwy?” pokazuje do czego mogłaby doprowadzić współpraca z Niemcami w 1939 roku. 

środa, 29 maj 2019 22:54

Głos cynika. Terapia liberalna - Wysocki

Written by

Felietony Jerzego Wysockiego pod wspólnym tytułem „Głos cynika. Terapia liberalna” opublikował Warsaw Enterprise Institute.

Narodowe Centrum Kultury w ramach 15-leciea przystąpienia Polski do Unii Europejskiej przygotowało książkę dla najmłodszych p.t. WSPÓLNA EUROPA. PL – UE. Jej prezentacja odbyła się na spotkaniu prasowym zorganizowanym przez wydawcę.

czwartek, 13 październik 2016 00:00

Arkady: Arcydzieła światowej kartografii

Written by

Kolejną nie lada gratkę przygotowało dla czytelników wydawnictwo Arkady. Tym razem wspaniały album dla miłośników starych - chociaż nie tylko - map i planów miast. Jak zwykle w dużym formacie, bardzo starannie wydany i zawierający reprodukcje oraz objaśniające je teksty, ponad sześćdziesięciu najsłynniejszych, zdaniem autora, arcydzieł światowej kartografii i ich tajemnic.

Strona 1 z 5