poniedziałek, czerwiec 05, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 15 marzec 2023 10:42

Oświetlenie LED - czy warto się na nie zdecydować? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Oświetlenie LED - najwyższa klasa energooszczędności Oświetlenie LED - najwyższa klasa energooszczędności mat.pras

Nowoczesne oświetlenie powinno być jak najbardziej funkcjonalne i bezpieczne, a przy tym wyróżniać się ciekawą estetyką.

Tak projektuje się obecnie nie tylko systemy świetlne do modnych wnętrz mieszkalnych, ale też pomieszczenia biurowe, które mają budować wizerunek marki. Coraz więcej osób wybiera do tego celu popularne produkty LED. Czym się wyróżniają takie źródła światła i dlaczego warto wprowadzić je do swoich pomieszczeń? O tym napiszemy w dzisiejszym artykule.

Oświetlenie LED - najwyższa klasa energooszczędności

Technologia LED to jedno z popularniejszych obecnie rozwiązań, pozwalające na oświetlenie rozmaitych wnętrz lub przestrzeni na zewnątrz. Są to diody elektroluminescencyjne, czyli emitujące światło, jeśli przez znajdujący się w nich półprzewodnik przepływa prąd. Dlaczego warto wybrać takie produkty?

Gdy wybiera się produkty oświetleniowe warto zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne oprawy lub źródła światła, choć oczywiście sfera wizualna jest również niezmiernie istotna. Pod względem funkcjonalnym znacznie ważniejsze są kwestie energooszczędności i związane z nimi klasy energetyczne.

Wszystkie produkty oświetleniowe, dostępne na rynku, które oferuje choćby sklep z oświetleniem: Azzardo.com.pl, są przypisane do konkretnej klasy energetycznej. Nowe etykiety obowiązują od 2021 roku. Zgodnie z nimi stosuje się skalę określającą poziom energooszczędności danego produktu od klasy G (największe zużycie energii) do B (rozwiązania wyróżniające się najmniejszym poborem prądu). Kategoria A została stworzona na wyrost, dla kolejnych generacji rozwiązań technologicznych, które pojawią się w przyszłości.

Nowoczesne produkty LED zaliczają się do najwyższej dostępnej obecnie kategorii, zapewniając rozwiązania zużywające znacznie mniej energii elektrycznej niż klasyczne żarówki, halogeny i świetlówki kompaktowe. To zatem jedna z wielkich zalet takich produktów - dzięki nim uzyskujemy optymalne warunki świetlne, przy znaczącym obniżeniu wydatków na oświetlenie.

Produkty LED - diody, źródła światła i zintegrowane oprawy oświetleniowe

Duże zainteresowanie rozwiązaniami LED sprawia, że producenci dostarczają szeroki wachlarz rozwiązań do domu lub biura o rozmaitym natężeniu, temperaturze barwowej i kolorze emitowanego światła. Oprócz taśm LED, można wybierać spośród zróżnicowanych źródeł światła, wyposażonych w rozmaite gwinty. Pozwala to podłączyć taki produkt do niemal wszystkich najpopularniejszych obecnie opraw.

Oprócz tego można spotkać się z lampami LED ze zintegrowanym źródłem światła. Oznacza to, że moduł oświetleniowy został wbudowany na stałe już na etapie produkcji danej konstrukcji. Dzięki temu zyskuje się lampy o szczególnie ciekawych walorach wizualnych i oryginalnym designie, dopasowanym do współczesnych trendów. Sporo inspiracji na wykorzystanie takich efektownych opraw oświetleniowych można znaleźć choćby na stronie: domkreator.pl.

Nowoczesne technologie - dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

Rozwiązania LED to nie tylko energooszczędność i olbrzymia żywotność źródeł światła. To także szereg funkcjonalności, które poprawiają komfort oświetleniowy. Nowoczesne produkty LED występują również w wariantach smart, dzięki czemu da się podłączyć je do domowego systemu Smart House, by uzyskać możliwość sterowania lampami w pomieszczeniach i ogrodzie zdalnie za pośrednictwem aplikacji mobilnej, dedykowanego pilota a nawet komend głosowych.

Inteligentne lampy to sporo opcji dodatkowych, w tym szansa na zapisywanie preferowanych ustawień na przyszłość, tworzenie harmonogram oświetleniowych, by wybrane punkty świetlne włączały się o konkretnej porze lub podgląd bieżącego zużycia energii elektrycznej. Można również połączyć je z czujnikami (zmierzchu lub ruchu) bądź innymi systemami, by zwiększyć bezpieczeństwo i komfort domowników w rozmaitych sytuacjach.

Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania oświetleniowe do domu lub biura

Nowoczesne oświetlenie LED sprawdza się równie dobrze w domu, co i w miejscach pracy. Zapewnia wysoki komfort użytkowania, znacząco obniża koszty oraz pozwala dopasować warunki świetlne do indywidualnych wymagań lub oczekiwań. Trudno się zatem dziwić, że takie produkty cieszą się wielką sympatią użytkowników prywatnych i biznesowych, stając się powoli jednym z podstawowych standardów przy tworzeniu funkcjonalnych, wygodnych i pięknych przestrzeni.

a