wtorek, czerwiec 28, 2022
Follow Us
wtorek, 21 czerwiec 2022 22:57

Dlaczego drabina aluminiowa to dobry wybór?

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jednym z podstawowych akcesoriów wykorzystywanych zarówno w domach, jak i zakładach pracy jest drabina. W sprzedaży znajduje się między innymi drabina aluminiowa.

Decydując się na zakup drabiny, warto pamiętać, że dostępne modele mogą się między sobą znacznie różnić. To, jaką drabinę wybierzemy w istotny sposób wpływa zarówno na wygodę jej użytkowania, jak i bezpieczeństwo w czasie pracy. Dlatego nigdy nie należy kupować drabiny bez uprzedniego przemyślenia. Jaką drabinę aluminiową kupić? Dlaczego model wykonany z takiego materiału to dobry wybór?

  1. Dlaczego drabina aluminiowa to dobry wybór?

Aluminium to materiał, który w produkcji drabin wykorzystywany jest naprawdę często. Jest to materiał trwały, a jednocześnie naprawdę lekki. Dzięki temu drabina aluminiowa jest bardzo wygodna w użyciu. Jej przenoszenie z miejsca na miejsce nie stanowi najmniejszego problemu. Cechą charakterystyczną aluminium jest bardzo duża plastyczność. To właśnie dlatego każdy, kto decyduje się na drabinę aluminiową, może być pewny, że będzie ona odporna na odkształcenia. Plusem aluminium jest również wysoka odporność na korozję. Dzięki temu drabinę aluminiową można z powodzeniem wykorzystywać na zewnątrz, a także w miejscach, w których poziom wilgotności powietrza jest wyższy.

  1. Jak wyglądają stopnie drabiny aluminiowej?

Drabina aluminiowa może mieć różnie wykonane stopnie. W dużej mierze wpływają one na jej zastosowanie. Jeśli drabinę aluminiową mamy zamiar wykorzystywać wyłącznie do wchodzenia i nie zamierzamy na niej stać przez dłuższy czas, w zupełności wystarczająca będzie ta, której stopnie mają postać zwykłych szczebli. Są to wąskie poprzeczki, co sprawia, że długie na nich stanie nie jest wygodne. Jeśli poszukujemy drabiny aluminiowej, z której będziemy mogli wykonywać różne czynności – na przykład pomalować dokładnie futryny okienne – warto postawić na taką ze stopniami w postaci schodków. Są one zdecydowanie szersze niż poprzeczki, co sprawia, że nawet długotrwałe stanie jest naprawdę wygodne.

  1. Jakie drabiny aluminiowe można kupić?

Drabina aluminiowa to obecnie zarówno modele jednostronne, jak i jezdne. Te drugie posiadają specjalne rolki, dzięki którym przemieszczanie drabin aluminiowych jest naprawdę proste i nie wymaga żadnego wysiłku. Dobrym wyborem są modele składane, które po złożeniu nie zajmują wiele miejsca. Dzięki obecności zawiasów samoblokujących nie należy obawiać się złożenia drabiny aluminiowej w czasie pracy. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo użytkowania i minimalizuje ryzyko wypadku.

a