poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 26 listopad 2021 10:39

Jak szybko zamontować zamek w drzwiach Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Często przed rozpoczęciem prac twierdzimy, że coś jest za trudne i nie będziemy w stanie z tym sobie poradzić Często przed rozpoczęciem prac twierdzimy, że coś jest za trudne i nie będziemy w stanie z tym sobie poradzić mat.pras

Większość z nas nie lubi wykonywać prac domowych, szczególnie jeżeli nie jest pilna. Czasem warto jednak zrobić wyjątek i zwrócić uwagę na własne bezpieczeństwo, które zależy przecież od jakości zamka w drzwiach.

Nie czekajmy więc jak zamek będzie sprawiał nam pierwsze problemy. Nawet kiedy jest sprawny przez kilka lat, warto zamienić go na nowszy model, który lepiej zabezpieczy nasze mieszkanie przed nieproszonymi gośćmi.

Jak zamontować zamek

Często przed rozpoczęciem prac twierdzimy, że coś jest za trudne i nie będziemy w stanie z tym sobie poradzić. Wcale tak nie jest mając na myśli montaż zamka w drzwiach, ponieważ to zadanie jest bardzo proste i aby je wykonać wystarczy posiadać śrubokręt. Kiedy chcemy zamontować nowy zamek musimy odkręcić szyld wraz z klamką, a następnie zdemontować stary element. Problem polega na tym, że nie każdy zamek będzie pasował w to samo miejsce, a więc aby uniknąć takiej sytuacji należy dokładnie zmierzyć wymiary i na ich podstawie wybrać nowy zamek. Prace związane z tego typu montażem powinny zająć nam nie więcej niż kilkadziesiąt minut pracy w przypadku, kiedy nie mieliśmy z tym nigdy do czynienia. Jeżeli natomiast nie mamy czasu, bądź po prostu wolimy gdy fachowiec z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/ zrobi to za nas, możemy zadzwonić po Pogotowie Zamkowe, które szybko i sprawnie zamontuje nam nowy zamek. Dodatkowo możemy zapytać czy nasze zabezpieczenia są na odpowiednim poziomie, a z pewnością fachowcy udzielą kilku istotnych porad.

Kupno zamka – na co zwracać uwagę?

Kupno zamka nie jest prostym zadaniem, ponieważ oprócz wymiarów na podstawie których musimy wybrać odpowiedni model, to jeszcze jest kwestia jakości oraz bezpieczeństwa jakie reprezentują dostępne w sklepie zamki. Aby mieć pewność, że zakup okazał się trafny trzeba przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy na opakowaniu znajdują się certyfikaty oraz atesty świadczące o odpowiedniej jakości materiału oraz samego mechanizmu, który będzie nam w stanie zapewnić prawidłowe bezpieczeństwo. Klasy na podstawie których klasyfikowane są zamki mają ogromne znaczenie, a wiec im lepszą klasę wybierzemy tym lepiej dla nas, choć przyjdzie nam za to nieco więcej zapłacić. Jednak należy pamiętać, że chodzi tutaj o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, a więc w takiej sytuacji nie powinniśmy w żaden sposób oszczędzać a wręcz przeciwnie powinniśmy dążyć do zakupu jak najlepszych rozwiązań.

a