poniedziałek, lipiec 26, 2021
Follow Us
wtorek, 11 sierpień 2020 10:50

Pakowanie przesyłek kurierskich – co musisz wiedzieć? Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Przede wszystkim, zawsze starajmy się pakować przesyłkę standardowo. To korzyść zarówno dla nas, jak i kuriera Przede wszystkim, zawsze starajmy się pakować przesyłkę standardowo. To korzyść zarówno dla nas, jak i kuriera mat.pras

Wysyłanie przesyłek kurierskich to nic skomplikowanego. Jednak trzeba przyłożyć szczególną uwagę do sposobu, w jaki pakujemy naszą paczkę. To ważne zarówno dla bezpieczeństwa pakunku, jak i zasad panujących w danej firmie kurierskiej.

Wiele z nich ma ściśle określone formy pakowania dla wielu produktów. Dlatego przed przystąpieniem do nadawania paczki zapoznaj się z istotnymi informacjami w tym temacie. W naszym artykule znajdziesz porady, jak dobrze pakować przesyłki kurierskie.

Przesyłka standardowa a niestandardowa

Zacznijmy od głównego podziału przesyłek kurierskich. Dzielą się one na standardowe i niestandardowe. Te pierwsze to klasyczna forma pakowania. Produkt lub produkty umieszcza się w kartonowym pudle o regularnym kształcie prostopadłościanu. Przesyłka ma standardowe wymiary i jest to najtańsza forma nadania. Z kolei paczki niestandardowe to takie, które są zapakowane w inne materiały, niż kartonowe pudełko. Zalicza się do tego folia strecz i nieregularne kształty. Dodatkowo do przesyłki niestandardowej zalicza się wszelkie dodatkowe informacje umieszczone na jej opakowaniu: uwaga szkło, oznaczenie góra/dół itp. Na każdej paczce powinien znaleźć się również list przewozowy.

Jak pakować przesyłki kurierskie, aby były odpowiednio zabezpieczone?

Przede wszystkim, zawsze starajmy się pakować przesyłkę standardowo. To korzyść zarówno dla nas, jak i kuriera. Przesyłka standardowa jest tańsza od niestandardowej. To dlatego, że regularne kształty kartonu łatwiej jest przewozić i dostarczać. Pamiętajmy także, aby odpowiednio zabezpieczyć wnętrze paczki. Chodzi tu o równomierne rozłożenie ciężaru oraz wypełnienie pustych przestrzeni. Można do tego wykorzystać stare gazety, folię bąbelkową lub specjalne wypełniacze. Ważne, aby zrobić to dokładnie. Tak przygotowana paczka z pewnością zostanie przyjęta przez kuriera i dostarczona pod wskazany adres.

Jak pakować niestandardowe paczki?

W przesyłkach kurierskich można przesłać naprawdę masę rzeczy. Nawet takich, o których byśmy nie pomyśleli! Bardzo często w przesyłkach można znaleźć różne części samochodowe, instrumenty, a nawet drabiny czy rowery! Bardzo wiele rzeczy możemy wysłać kurierem, jeśli tylko odpowiednio je przygotujemy. W przypadku części z wymienionych wyżej rzeczy, niektóre firmy kurierskie wprowadziły swoje własne instrukcje co do prawidłowego przygotowania ich do transportu. Jeśli więc chcesz któreś z nich wysłać, koniecznie zapoznaj się z informacjami kuriera! Zwykle jednak proces pakowania opiera się najpierw na zabezpieczeniu samej rzeczy przez folie i taśmy, a następnie opakowanie jej z zewnątrz.

Odpowiednie zapakowanie to gwarancja bezpieczeństwa

Odpowiednie zapakowanie przesyłki to bardzo ważna kwestia w cały procesie jej wysyłki. Jeśli kurier zauważy jakieś nieprawidłowości, może paczki nie przyjąć. Dlatego zawsze sprawdzaj szczegółowe informacje dotyczące pakowania przesyłek, szczególnie wtedy, gdy wysyłasz dość niestandardowy przedmiot. Zapewnij bezpieczeństwo swojej paczki oraz innych, które będą podróżować razem z nią! To wcale nie jest trudne, wystarczy tylko poświęcić kilka chwil na odpowiednie zabezpieczenie.

a