czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
poniedziałek, 12 sierpień 2019 13:08

Diaverum: Podróż dookoła świata z przystankami na dializy Wyróżniony

Napisane przez BEA
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Diaverum: Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem medycznym wyprawy Filipe Diaverum: Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem medycznym wyprawy Filipe mat.pras

Ciężka choroba nerek , wymagająca częstych  dializ nie musi być przeszkodą w podróżowaniu nawet dookoła świata. Dzięki pomocy Diaverum Filipe Almeida,  portugalski podróżnik i bloger przebywający właśnie w Polsce, udowadnia że taka podróż jest możliwa.

 

Filipe musi być dializowany trzy razy w tygodniu w specjalistycznych placówkach medycznych. Pomimo to wraz z żoną Catariną i synkiem Guilherme ruszył w podróż dookoła świata. W planach ma 30 krajów na wszystkich kontynentach.Do tej pory odwiedził już m.in. Jordanię, Turcję, Grecję, Węgry i Czechy, a w Polsce Kraków i Warszawę.

- Chcę pokazać, że nawet z przewlekłą chorobą można cieszyć się życiem, spełniać swoje marzenia, zwiedzać świat. Wyruszyliśmy w podróż z nadzieją, że uda nam się zainspirować innych pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek i ich rodziny, do aktywnego spędzania czasu - powiedział Filipe Almeida.

Przystanek  dializa z Diaverum

Partnerem medycznym podróży dookoła świata Felipe Almeidy jest Diaverum – niezależny globalny dostawca usług nefrologicznych, który zarządza stacjami dializ w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. W sumie w 380 placówkach w 20 krajach, a dokumentacja medyczna podąża za pacjentem

- Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem medycznym wyprawy Filipe. Chciałbym zapewnić, że nasza firma wspiera każdego chorego leczonego w naszych stacjach. Jest to ułatwione dzięki możliwości wymiany dokumentacji medycznej pacjenta pomiędzy placówkami. Dodatkowo, Diaverum niebawem jako pierwsza firma dializacyjna chce przystąpić do pilotażu e-skierowania, które umożliwia zapisy na leczenie bez konieczności papierowego skierowania – mówi Ryszard Zając, dyrektor generalny Diaverum Polska.

Dializuje się 21 tys. Polaków

Z powodu przewlekłej choroby nerek cierpi obecnie 4 mln Polaków, z czego dializowanych jest 21 tysięcy chorych. Większość z nich nie decyduje się na dalsze podróże. Zdaniem prof. Ryszarda Gellerta, konsultanta krajowego w dziedzinie nefrologii nawet przy konieczności przeprowadzenia trzech dializ tygodniowo,  które trwają 4-5 godzin podróżowanie jest możliwe. - Trzeba tylko pamiętać o właściwym ich zaplanowaniu oraz skompletowaniu dokumentacji medycznej  - mówi

W Polsce i  na terenie Unii Europejskiej, dializy, jako zabieg ratujący życie, są bezpłatne dla wszystkich osób posiadających ubezpieczenie zdrowotne na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Poza Europą portugalski podróżnik odwiedzi Kubę, Meksyk, Turcję, Arabię Saudyjską, Izrael, RPA, Indonezję, Tajwan, Tajlandię, Indie, Malediwy, Sri Lankę, Australię, Fidżi, Nową Zelandię oraz Brazylię, gdzie w marcu 2020 zakończy podróż.

Podróż życia rodziny Almeida można śledzić na Instagramie: @allaboardfamily oraz na blogu https://allaboardfamily.com.

a