poniedziałek, styczeń 20, 2020
Follow Us
środa, 31 lipiec 2019 18:01

Harcerze na Jamboree i misja polskich kabanosów w USA Featured

Written by mat.pras/Red
Rate this item
(0 votes)
W ramach działań promujących Polskę w czasie Jamboree (22 lipca – 3 sierpnia), przygotowywany jest polski namiot promocyjny, w którym m.in kabanosy W ramach działań promujących Polskę w czasie Jamboree (22 lipca – 3 sierpnia), przygotowywany jest polski namiot promocyjny, w którym m.in kabanosy mat.pras

Polskie kabanosy wytypowane do wyjątkowej misji lipcowo-sierpniowej, prowadzonej w bufetach promocyjnych w narodowym ośrodku harcerskim w Zachodniej Wirginii w USA  podczas 24 Światowych Jamboree Skautowych oraz  w Nowym Jorku w bazie skautów amerykańskich na Long Island, a także podczas „Polish Reception” – polskiego przyjęcia dyplomatycznego.

Promocją szczególnie cenionej  przez smakoszy wędliny zajęło się Stowarzyszenie „Polska Ekologia”, mające duże doświadczenie w takich zadaniach. Wsparcia finansowego  udziela Fundusz Promocji Mięsa Wieprzowego.

Polskie kabanosy dobre na całym świecie

Kabanos - owe arcydzieło sztuki masarskiej ma od 2011 roku tytuł „gwarantowanej tradycyjnej specjalności”, a powstaje z mięsa wieprzowego klasy pierwszej, o doskonałej kruchości i soczystości, zaś dzięki przyprawom  oraz wędzeniu i pieczeniu w ciepłym dymie zyskuje wydłużoną trwałość.

Dlatego idealnie nadaje się odegrania głównej roli w przedsięwzięciu mającym na celu edukację osób goszczących podczas wymienionych imprez,  inaczej mówiąc, chodzi o zwiększenia wiedzy konsumentów i handlowców na temat walorów odżywczych i prozdrowotnych polskiej wieprzowiny przy zachowaniu równoważonej diety.  

Świadomość zalet wieprzowiny

Trzeba dodać, że niska  świadomość w społeczeństwie dotycząca zalet i właściwości wieprzowiny i jej przetworów odzwierciedla się w ilości konsumowanych produktów z tej grupy. W erze fast-foodów i produktów gotowych młodzi ludzie często zapominają lub są po prostu niedoinformowani jak ważnym czynnikiem dla ich rozwoju i samopoczucia jest zrównoważona dieta. A  24 Światowe Jamboree Skautowe są doskonałą okazją do dotarcia do szerokiego grona osób odwiedzających  największy na świecie obóz harcerski i jednocześnie największe wydarzenie edukacyjne oraz promocyjne, którego uczestnikami jest 46 tysięcy młodych ludzi ze 164 krajów.

Harcerze z ZHR, ZHP, Leśnej Szkółki i ZHP poza granicami kraju przedstawią Polskę

Polska reprezentacja składa się z 350 młodych ludzi oraz towarzyszącej im setki dorosłych opiekunów i wolontariuszy prowadzących zajęcia i dbających o bezpieczeństwo uczestników. Są to członkowie czterech organizacji harcerskich działających pod protektoratem prezydenta RP: Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, Leśnej Szkółki oraz Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju.

W ramach działań promujących Polskę w czasie Jamboree (22 lipca – 3 sierpnia), przygotowywany jest polski namiot promocyjny, który w ciągu całego wydarzenia odwiedzi ok. 20 tysięcy osób. Ponadto odbędzie się spotkanie dyplomatyczne – „polish reception”, w którym wezmą udział władze organizacji harcerskich z całego świata oraz dyplomaci krajów europejskich (łącznie ok. 400 osób).

Na koniec sprawa bliższa geograficznie,  dotycząca sukcesu ZHP i miasta Gdańska, a mianowicie  zorganizowania Europejskiego Jamboree 2020 na wyspie Sobieszewskiej  idealnie nadającej się na planowaną europejską edycję zlotu harcerzy. Jak zapowiada  hm. Karol Gzyl, komendant przyszłorocznej imprezy - „wraz ze Światową Organizacją Ruchu Skautowego (WOSM) zaprosimy do Gdańska około 20 000 skautów z Europy  i z innych stron świata”. Czym chata bogata, tym rada…

Polska smakuje. Nie tylko kabanosy

Można chyba już parafrazować hasło międzynarodowego zlotu Jamboree 2019  na terenie The Summit Bechtel Family National Scout Reserve w Zachodniej Wirginii, a brzmiące: „Unlock a New World”,  na naszą wersję: Uwolnij nowy świat doznań smakowych – Polska smakuje. Nie tylko kabanosy.