wtorek, październik 04, 2022
Follow Us
piątek, 05 lipiec 2019 11:34

Mali Ratownicy - znów nad morzem Wyróżniony

Napisane przez Bea
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mali Ratownicy mapa miast w których odbędzie się akcja Mali Ratownicy mapa miast w których odbędzie się akcja mat.pras

Mali ratownicy pojawią się w ośmiu nadmorskich miejscowościach, będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy. Akcja zainicjowana przez markę Volkswagen trwa od 2017 roku i w tym czasie przeszkolono już prawie 20 tysięcy maluchów.

Małych ratowników spotkamy w  Świnoujściu, Kołobrzegu, Dziwnowie, Darłowie, Ustce, Gdańsku, Łebie i we Władysławowie powstaną tam strefy „Małych ratowników”,  gdzie dzieci nauczą się udzielania pierwszej pomocy. 

Jest to trzecia już edycja programu „Mali Ratownicy”, którego zadaniem jest nauczenie zasad udzielania pierwszej pomocy jak największej liczby dzieci i pokazanie, że jest to bardzo proste. Od 2017 roku w ramach tej akcji  marki Volkswagen przeszkolono już prawie 20 tysięcy maluchów.

Nauka  będzie przebiegać pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych. Pierwsza strefa pojawi się 5 lipca w Świnoujściu. W tym roku każde przeszkolone dziecko to także trzy złote, jakie marka przekaże na rehabilitację podopiecznych Fundacji ECHO, która wspiera w rozwoju dzieci z wadami słuchu. 

- Potrzeba nie lada odwagi, żeby w sytuacji trudnej podbiec i zacząć ratować czyjeś życie - powiedział Hubert Niedzielski, kierownik PR marki Volkswagen.

Aleksandra Włodarska vel Głowacka, prezes Fundacji ECHO zwróciła uwagę na to, że to projekt edukacyjny, potrzebny społecznie, który realnie uczy i zmienia postawy dzieci w zakresie pierwszej pomocy. 

- Dodatkowo w tym roku pierwszy raz uruchomiono mechanizm przekazywania wsparcia finansowego, dzieci mogą pomagać innym dzieciom, co uczy ich od najmłodszych lat jak właściwie postępować. Mamy nadzieję, że pobijemy wspólnie rekord frekwencji w strefach, a tym samym uda się zebrać konkretne środki na pomoc naszym podopiecznym – podkreśliła.

Każdy kto przybędzie do strefy i pomyślnie przejdzie szkolenie z pierwszej pomocy zdobędzie certyfikat Małego Ratownika i Super Moc Pomagania, ale też wyjątkowe wakacyjne gadżety: bidony, mini gry planszowe, mini apteczki czy latawce.  W każdej strefie na dzieci czekać będzie Giga Gra Mali Ratownicy. Nie zabraknie też stanowiska, przy którym będzie można zrobić wodny tatuaż, czy zdjęcie przy specjalnej ściance. Na najmłodszych będą czekać kolorowanki.

Super moce dzieci będą zdobywać przy wsparciu znanych osób. W tym roku akcje wspierają i pojawią się w poszczególnych miastach: Paulina Krupińska, Kuba Wesołowski, Dorota Gardias, Iwona Cichosz oraz psycholog – Małgorzata Ohme. Na plażach będzie można też spotkać znanych blogerów, m.in. Marlenę Wróblewską,   (blog Makóweczki) czy Martę Lech-Maciejewską, autorkę bloga Super Styler.

Strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli w godzinach 9:00 -17:00, w Świnoujściu  (5-7.07), Kołobrzegu (12-14.07), Dziwnowie (19-21.07), Darłowie (26-28.07), Ustce (2-4.08), Gdańsku (9-11.08), Łebie (16-18.08) i we Władysławowie (23-25.08).

 

a