sobota, lipiec 02, 2022
Follow Us
wtorek, 16 październik 2012 14:57

Powsiński Dzień Dyni Wyróżniony

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powsiński Dzień Dyni www.mpo.com.pl

W niedzielę 21 października przed Domem Pracy Twórczej (ul. Ptysiowa 3) mieszkańcy Warszawy będą mogli wymienić zużyty sprzęt RTV i AGD na dynie. Uczestnicy „Drugiego Powsińskiego Dnia Dyni" zostaną poczęstowani powitalną zupę dyniową.

Będzie w tym dniu wiele animacji dla dzieci, związanych z dynią. Zaplanowano m.in. tworzenie kompozycji kwiatowych na bazie dyni oraz tworzenie przestrzennej dyni z krepiny. Przygotowano też wiele warsztatów artystycznych i plastycznych, kącik ekologiczny, a na stoisku MPO w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będą rozdawane dynie jadalne i dekoracyjne. Najmłodsi uczestnicy akcji będą mogli zagrać w wielkoformatową grę planszową, która w przyjazny sposób uczy jak należy dbać o środowisko naturalne. A dynie? Z nich będzie można zrobić ciasto, zupę lub wykorzystać np. podczas Halloween.

„Podczas akcji będziemy przyjmować zużyte komputery, telewizory, odkurzacze, świetlówki oraz wiele innych podobnych sprzętów elektronicznych. Elektroodpady zawierają liczne substancje np. rtęć czy ołów, które nieodpowiednio zagospodarowane przedostają się do gleby, a następnie zanieczyszczają wody gruntowe. Każdy wyrzucony telefon komórkowy może skazić aż 1 metr sześcienny gleby i 400 litrów wody, dlatego tak ważne jest prawidłowe zagospodarowanie sprzętu RTV i AGD i oddawanie go do specjalnie utworzonych punktów zbiórki" – mówi Joanna Mroczek, Rzecznik MPO w Warszawie.

www.mpo.com.pl

{jumi [*9]}

 

a