wtorek, grudzień 05, 2023
Follow Us
czwartek, 27 wrzesień 2012 11:48

Konkurs WWF dla szkół podstawowych

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przemycane żółwie oklejone taśmą Przemycane żółwie oklejone taśmą http://www.wwfpl.panda.org

Do 30 listopada można nadsyłać zgłoszenia do projektu „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły" organizowanego przez organizację ekologiczną WWF. Jego uczestnicy otrzymują bezpłatne materiały edukacyjne, a dla najaktywniejszych nauczycieli, uczniów i szkół przygotowano konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami. W projekcie uczestniczy już ponad 560 szkół podstawowych z całego kraju.

Co roku do Polski przemycane są dziesiątki tysięcy zwierząt, które trafiają do sklepów i na giełdy zoologiczne. Najczęściej przemycane gatunki to egzotyczne papugi, węże, żółwie i jaszczurki. Większość z nich ginie w czasie transportu, a zwierzęta osłabione podróżą i hodowane w nieodpowiedni sposób często podzielają ich los. Jednym ze skutecznych sposobów walki z tym procederem jest po prostu nie kupowanie egzotycznych zwierząt.

Do tego właśnie WWF chce przekonać młodych ludzi, którzy są ich potencjalnymi nabywcami, aby zanim kupią egzotycznego pupila pomyśleli, jaka jest jego prawdziwa cena. Aby zdali sobie sprawę, że w ten sposób przyczyniają się do wymierania gatunków i skazują na śmierć wiele zwierząt. – mówi Magdalena Gołębiewska z WWF, Kierownik Projektu „Ograniczenie nielegalnego handlu ginącymi gatunkami w Polsce".

WWF przygotował projekt edukacyjny „Pozwólmy zwierzętom żyć tam, gdzie się urodziły", dzięki któremu nauczyciele będą mogli w prosty i ciekawy sposób pokazać uczniom, na czym polega problem przemytu i nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami zwierząt i roślin. W celu ułatwienia im tego zadania, organizacja WWF Polska prześle wszystkim uczestnikom bezpłatne pakiety edukacyjne ze scenariuszami zajęć, elektronicznym „Kompendium wiedzy", plakatami i prezentacjami multimedialnymi dla nauczycieli, komiksami i broszurami z naklejkami dla uczniów.

Zgłosić się warto, gdyż oprócz możliwości przekazania dzieciom istotnej wiedzy, szkoły będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursie, w którym wygrać można atrakcyjne nagrody: tablice interaktywne, przedstawienia teatralne, koszulki, torby, książki i dyplomy. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 listopada.

www.kampaniaedukacyjna.wwf.pl

{jumi [*9]}

 

 

a