wtorek, kwiecień 23, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/9198.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/9198
sobota, 15 wrzesień 2012 11:54

Fotoreportaż z Kongresu Kobiet Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwudniowy Kongres Kobiet w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie zainaugurował występ wielopokoleniowego zespołu ludowego Jarzębina od swojego sztandarowego numeru „Koko Euro Spoko".

Wbrew obiegowym opiniom zespół nie powstał na potrzeby Euro, bo w Kocudzy koło Janowa Lubelskiego kobiety śpiewają już od 22 lat. Jarzębina zaprezentowała też mniej znany repertuar wyśpiewany białym głosem i zaintonowała hymn Kongresu do linii melodycznej „Koko Euro Spoko". Zgromadzone Panie i Panów powitała Kinga Rusin i rzeczniczka Kongresu Kobiet, Dorota Warakomska.

Najliczniejsze grupy pań przyjechały z Warmii i Mazur, Opola, Białegostoku oraz województw lubelskiego, śląskiego i poznańskiego. W pierwszym dniu Kongresu zorganizowano trzy Okrągłe Stoły. Całość obrad plenarnych Kongresu jest tłumaczona na język migowy przez wolontariuszy i wolontariuszki ze Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego.

{gallery}9198{/gallery}

Istotną pozycją kongresu był panel poświęcony cyfryzacji edukacji. Paneliści starali się znaleźć odpowiedź na pytanie, jakich zmian należy dokonać, aby cyfrowa rewolucja pomogła, a nie zaszkodziła naszym dzieciom było głównym tematem zorganizowanego przez Sekcję Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki panelu dyskusyjnego na IV Kongresie Kobiet pt. „Rodzice wobec cyfrowej rzeczywistości", który odbył się 15 września br.

Aby digitalizacja edukacji i szerzej - życia rodzinnego, mogła przynieść oczekiwane korzyści, e-rodzic i e-nauczyciel muszą posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności — to główny wniosek z panelu wydawców edukacyjnych na Kongresie Kobiet. – Cyfryzacja może być prawdziwym przełomem. Nie może odbywać się jednak mechanicznie. Powinna być przeprowadzona w sposób przemyślany i odpowiedzialny, winna być wynikiem dialogu i współpracy rodziców, nauczycieli, twórców podręczników. Najważniejsze jest bowiem dobro dziecka — podsumowuje Magdalena Duszyńska-Walczak, reprezentująca Sekcję Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

W akcji propagującej czytelnictwo – „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka" promowane są książki o kobietach, dla kobiet i napisane przez kobiety. Uczestniczki, które przyjadą z ulubionymi książkami, będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z książką w łóżku, które będzie w centrum niestandardowej akcji. W kuluarach PKiN zagościł Park Kobiet, czyli liczne stoiska wystawiennicze organizacji pozarządowych, fundacji, wydawnictw i firm.

W piątkowy wieczór zaśpiewała Kayah, w sobotę będzie można usłyszeć najstarszą DJ-kę polskiej sceny muzycznej, 74-letnią DJ Wikę, która zagra zamykający koncert. Z Sobotni poranek rozpoczął się projekcją filmu „Miss Represenation" o tym, jak media wzmacniają stereotypy wokół płci, bo nastolatki i kobiety przed trzydziestką stanowią aż 71 proc. wszystkich kobiet pokazywanych w mediach.

www.kongreskobiet.pl

{jumi [*8]}

 


a