czwartek, grudzień 02, 2021
Follow Us
czwartek, 23 sierpień 2012 14:50

"Recykling daje owoce", akcja przed Zamkiem Ujazdowskim

Napisane przez AM
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 września na ulicy Jazdów 2 przy Zamku Ujazdowskim od godz. 11:00 do 16:00 potrwa akcja "Recycling daje owoce". Wszyscy uczestnicy imprezy dostaną torbę owoców za torbę odpadów. Szkło, papier, metal lub plastik można będzie wymienić na gruszki, śliwki lub jabłka. W ubiegłym roku w ten sposób rozdano ponad tonę owoców.

Segregacja odpadów jest jednym ze sposobów opieki nad środowiskiem naturalnym. Poddając surowce wtórne ponownej obróbce oszczędzamy surowce naturalne, a zrównoważony rozwój i opieka nad środowiskiem naturalnym są przejawem naszej dojrzałości. Akcja odbywa się po raz trzeci. Wszystkie zebrane odpady zostaną przekazane Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania, które ponownie przerobi je na nowe towary.

Najmłodsi uczestnicy akcji mogą wziąć udział w grze „Wędrówki wesołej mrówki", która w żartobliwy i sposób przedstawia procesy zachodzące w kompostowniku. W ramach kampanii „Zakochaj się w zielonej Warszawie" organizowanej przez miasto stołeczne Warszawa rozdawane będą materiały informacyjne wyjaśniające zasady segregowania odpadów biodegradowalnych i zachęcające do ich powtórnego wykorzystania w postaci kompostu oraz przewodnik po ekologicznej uprawie ogrodu „Eko sztuczki w ogrodzie".

Pomysłodawcą i organizatorem akcji „Recykling daje owoce" jest Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik.  Głównym Partnerem i współorganizatorem jest MPO w Warszawie. Tegoroczna akcja organizowana jest w ramach projektu Zielony Jazdów, prowadzonego przez Centrum Sztuki Współczesnej przy Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

www.cycling-recycling.eu

www.mpo.com.pl

{jumi [*8]}

a