czwartek, luty 25, 2021
Follow Us
środa, 16 maj 2012 12:05

Rejsy dla Rodzinnych Domów Dziecka

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rejsy dla Rodzinnych Domów Dziecka fot. Fundacja Ocean Marzeń

Rozpoczęty sezon żeglarski zapowiada się nadzwyczaj pracowicie. Wszystkim z Fundacji Ocean Marzeń zależy na tym, żeby jak najwięcej dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka móc zabrać na rejsy i szkolenia.

Niedawno ściśle związana z żeglarstwem Fundacja Ocean Marzeń organizowała Festiwal Kultury Marynistycznej, o którym pisaliśmy w marcu. Po Festiwalu zostało już tylko dobre wspomnienie, ale Fundacja już ma kolejne plany. Wśród nich znajduje się rejs zapoznawczy po Mazurach, na który popłyną te dzieci, których noga jeszcze nigdy nie stanęła na pokładzie jachtu. Szykuje się również szkolenie na patent żeglarza – dla tych, którzy w zeszłym roku poczuli zew wiatru i morza, a także rejsy integracyjne dla całych rodzin z Rodzinnych Domów Dziecka.

Nie czekając na datki, darowizny i wsparcie, wszystkie osoby skupione wokół organizacji podjęły intensywne kroki zmierzające do zgromadzenia jak największej ilości środków finansowych, żeby móc zrealizować te plany. Już w weekend majowy odbył się pierwszy rejs komercyjny, z którego dochód przeznaczony jest na ten cel.

Podopieczni Fundacji też nie czekają na gotowe. Od stycznia ciężko pracowali, żeby zasłużyć na swój rejs. Jedni pomagają młodszemu rodzeństwu, inni podjęli się prac w ogrodzie, a jeszcze inni podjęli intensywną naukę w szkole. W pełni wywiązują się ze swoich deklaracji, co potwierdzają ich mentorzy.

Każdy może przyczynić się do spełnienia dziecięcych marzeń o szerokich wodach. Wesprzeć działania Fundacji można poprzez udział w rejsach i szkoleniach komercyjnych. Kolejne akcje, które przygotowuje organizacja to m.in. mazurski rejs w Boże Ciało czy rejsy „Z Rodziną po Patent" albo rodzinne rejsy doszkalające na Szlaku Wielkich Jezior. Dochód z tych akcji przeznaczony będzie na wyprawy Rodzinnych Domów Dziecka.

{jumi [*7]}

a