czwartek, marzec 04, 2021
Follow Us
piątek, 20 styczeń 2012 16:37

Ilustratorka muzyki

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ilustratorka muzyki fot. arch.

Joanna Tumiłowicz wystawi na Zamku Królewskim litografie-ilustracje z cyklu „Śpiewnik domowy" inspirowane melodiami Stanisława Moniuszki.

 Otwarcie wystawy przewidziano na 5 lutego, na godzinę 17.30 w Sali Rady Zamku Królewskiego w Warszawie w  niedzielę. Autorka zapowiada, że obrazy można oglądać także wcześniej tego samego dnia. Wejście do Zamku Królewskiego w niedzielę w godzinach 11-16 jest bezpłatne.

Wystawa będzie towarzyszyć koncertowi „Muzyka Kresów Wschodnich", który rozpoczyna się o godz. 18.00 w Sali Wielkiej (tuż za Salą Rady). W programie koncertu znajdą się m.in. trzy pieśni Stanisława Moniuszki.

Pierwsze grafiki z cyklu "Śpiewnik Domowy" były eksponowane podczas Nocy Muzeów 14 maja 2011 w Warszawie. Wystawie towarzyszył happening nawiązujący do pieśni Moniuszki "Złota rybka". Były również pokazywane na 49. Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju.

Nie bez znaczenia w twórczości Joanny Tumiłowicz pozostaje fakt, że ukończyła szkołę muzyczną II st. i przez 18 lat koncertowała z chórem Filharmonii Narodowej w kraju i za granicą. W 2010 roku zrobiła licencjat na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest dwukrotną laureatką w Konkursie "Grafika Warszawska" organizowanym przez Galerię Test.

{jumi [*7]}

a