wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 17 styczeń 2012 12:28

Nominacje do Bestsellerów Empiku 2011

Napisane przez Tadeusz Biernacki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nominacje do Bestsellerów Empiku 2011 www.sxc.hu

Już wkrótce dowiemy się, jakie książki były bestsellerami ubiegłego roku. Tymczasem znamy już pierwszych pretendentów do tych tytułów. Wśród nich znajdują dwie książki Carlosa Ruiza Zafona, a także wywiad-rzeka Artura Andrusa z Marią Czubaszek „Każdy szczyt ma swój Czubaszek". 

Bestsellery Empiku to największy plebiscyt kulturalny w Polsce. Biorąc pod uwagę zasięg sieci i jej popularność, bestsellery stanowią niezwykle cenny miernik upodobań i zainteresowań czytelniczych, muzycznych, filmowych i multimedialnych Polaków.

W tym roku odbędzie się 13. edycja imprezy. Znamy już część nominowanych książek.

Wśród pretendentów do bestsellerów roku 2011 w kategorii „Książki dla dzieci" znalazły się dwie książki wydawnictwa Wilga: „Zabawy edukacyjne dwulatka: Akademia Malucha" i „Ćwiczenia dla dwulatka: Akademia Malucha".

W kategorii „Projekty specjalne" wszystkie trzy nominacje zgarnęło wydawnictwo Agora. Wśród najlepiej sprzedających się książek w ubiegłym roku znalazło się m.in. drugie wydanie książki „Kuna za kaloryferem" autorstwa Adama Wajraka i Nurii Selvy Fernandez. Nominacje otrzymały także: autobiografia Marka Niedźwieckiego pt. „Nie wierzę w życie pozaradiowe" oraz „Listy na wyczerpanym papierze", czyli niepublikowana do tej pory korespondencja Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory z lat 1964-1966.

Wśród nominowanych w tegorocznej edycji plebiscytu Bestsellery Empiku w kategorii "Biografie i literatura faktu" znalazła się książka "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" – wywiad-rzeka przeprowadzony przez Artura Andrusa z Marią Czubaszek.

Z kolei wśród książek pretendujących do wygranej w kategorii "Poradnik" znalazła się pozycja "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?" Sherry Argov. W kategorii "Edukacja" o laur pierwszeństwa walczą trzy pozycje Beaty Pawlikowskiej z serii "Blondynka na językach": "Angielski brytyjski", "Niemiecki" oraz "Hiszpański europejski".

Natomiast w kategorii „Literatura młodzieżowa" dwie nominacje zdobyło wydawnictwo Muza. W gronie pretendentów do Bestsellera Roku znalazły się bowiem dwie książki Carlosa Ruiza Zafona: „Pałac Północy" i „Światła września". Jest jeszcze kategoria „Fantastyka", w której nominowana została pierwsza część 4. tomu serii "Dziedzictwo", czyli książka Christophera Paoliniego „Dziedzictwo".

Zwycięzców plebiscytu typują klienci Empiku. Każdy zakup dokonany w salonach Empik czy na Empik.com w danym roku kalendarzowym to jeden głos oddany na konkretny tytuł: książkę, płytę z muzyką, film, grę, konsolę czy kolekcję autorską empik art&pap. Statuetki Bestseller Empiku 2011 zostaną wręczone pod koniec stycznia podczas uroczystości w Studiu Tęcza.

{jumi [*7]}

a