poniedziałek, marzec 20, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 125.

Nawrocki

wtorek, 20 grudzień 2011 10:03

Magik – koncert upamiętniający Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Magik – koncert upamiętniający mat.pras.

Piotr „Magik" Łuszcz razem z dwoma składami stworzył podwaliny polskiej sceny hip-hopowej. Kaliber 44 i Paktofonika po raz ostatni, jak zapowiadają, uczczą pamięć muzyka wspólnym koncertem.


Bilety na koncert upamiętniający Magika w dniu 26 grudnia br. zostały sprzedane, więc organizatorzy postanowili zrobić dodatkowy koncert dzień później. Na scenie podczas obydwu występów wystąpią Abradab/Joka/DjFeelx (Kaliber 44) i Rahim/Fokus/DjBambus (Paktofonika). Impreza rozpocznie się o 21 w Mega Clubie w Katowicach, a zakończy after party z udziałem DJ FEELX / DJ HWR.

Bilety w cenie 49zł w przedsprzedaży do nabycia: w sieci TicketPro (https://shop.ticketpro.pl/en/Event/Detail/10903/magik-koncert-upamietniajacy-abradab-joka-rahim-fokus) oraz na terenie całego kraju w Empikach, Saturnach i MediaMarktach (stoiska muzyczne). Część dochodu zostanie przekazana rodzinie Piotra.

 

Piotr „Magik" Łuszcz znany również jako Mag Magik I, Psychotata, Neo i Zmazik. Urodził się w 1978 r. w Jeleniej Górze. Młodość spędził na Górnym Śląsku. 26 grudnia mija 11. rocznica jego samobójczej śmierci. Wydał dwie płyty z Kalibrem 44. Były to "Księga Tajemnicza: Prolog" i "W 63 minuty dookoła świata". Tydzień przed jego śmiercią światło dzienne ujrzała długo oczekiwana płyta drugiego składu Magika, czyli "Kinematografia" Paktofoniki. Magik czarował słuchaczy swoim głosem przez kilka lat, a w trakcie krótkiej kariery sprawił, że jego twórczość ma i będzie miała wpływ na kolejne pokolenia artystów i słuchaczy.
{jumi [*7]}

a