wtorek, listopad 29, 2022
Follow Us
poniedziałek, 28 listopad 2011 11:39

Klejnocki nie tylko wirtualnie

Napisane przez Tadeusz Biernacki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jarosław Klejnocki, "W proch" Jarosław Klejnocki, "W proch" materiały Agencji Wydawniczej RTC

Najnowsza książka Jarosława Klejnockiego, poety i dyrektora Muzeum Literatury w Warszawie ukazała się wyłącznie w wersji elektronicznej. Na spotkanie z jego poezją w przestrzeni niewirtualnej zaprasza portal PoeciPolscy.pl i Agencja Wydawnicza RTC.

Promocja najnowszej książki Jarosława Klejnockiego "W proch" (wydanej wyłącznie w postaci e-booka) odbędzie się już w tę środę. Klejnocki to nie tylko poeta i prozaik, ale i adiunkt na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a od 2010 roku dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Wydał już 10 książek poetyckich, m.in. "Oswajanie" (1993), "Okruchy" (1997), "Krótka historia przeistoczeń" (epigramaty) (1999), "Mr. Hyde" (1999) i "Reporterzy, fotograficy, zawiedzeni kochankowie" (2002). Jest również autorem powieści "Jak nie zostałem menelem (próba autobiografii antyintlektualnej)" i "Południk 21". Jego najnowszy tomik to zbiór wierszy, w których autora najbardziej interesuje faza tworzenia poezji, jej milczenie, przejście słowa w ciszę. Ta książka stanowi swego rodzaju analogię do dramatu Tadeusza Różewicza "Do piachu".

 

Wieczór z poezją Klejnockiego organizowany jest przez portal PoeciPolscy.pl oraz Agencję Wydawniczą RTC. Celem portalu jest przede wszystkim ratowanie książek poetyckich wydanych do 1999 roku. Na stronie internetowej są one publikowane w wersji elektronicznej i rozpowszechniane za darmo. Na portalu www.poecipolscy.pl znajdziemy również współczesną polską poezję w postaci e-booków.

Spotkanie promocyjne najnowszej książki Jarosława Klejnockiego odbędzie się 30 listopada (środa) o godz. 18 w kawiarni Głównej Księgarni Naukowej im. B. Prusa w Warszawie, przy ul. Krakowskie Przedmieście 7. Spotkanie poprowadzi wydawca e-booka, Rafał T. Czachorowski. Słowo krytyczne wygłosi Karol Samsel. Wstęp wolny.

{jumi [*7]}

a