piątek, grudzień 02, 2022
Follow Us
środa, 23 listopad 2011 09:51

Artyści w Łazienkach

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bogusław Lustyk Bogusław Lustyk

Jeszcze do 15 grudnia na Trakcie Królewskim można oglądać zdjęcia Czesława Czaplińskiego. Wystawie "Artyści Europie" towarzyszą spotkania z ciekawymi twórcami – w ten czwartek w warszawskim Muzeum Łazienki Królewskie będzie można spotkać Bogusława Lustyka.

Fotografie Czesława Czaplińskiego to portrety wybitnych polskich twórców. Ze swojej kolekcji liczącej kilka tysięcy zdjęć Czapliński wybrał wizerunki 72 twórców, wśród których znalazły się takie nazwiska, jak Abakanowicz, Barańczak, Grotowski, Hartwig, Holland, Kantor, Kieślowski, Lem, Miłosz, Polański, Sasnal, czy Szymborska. Wielkoformatowe portrety tych artystów można podziwiać, idąc Traktem Królewskim wzdłuż Alei Ujazdowskich. Ekspozycja zaczyna się obok Belwederu i pomnika Józefa Piłsudzkiego, a kończy przy Ogrodzie Botanicznym.

 

Wystawie towarzyszą również spotkania autorskie z wybitnymi twórcami. W tym tygodniu w ramach cyklu "Artyści w Łazienkach" będzie można porozmawiać z Bogusławem Lustykiem. Urodzony w 1940r. malarz i rzeźbiarz wiele lat poświęcił tworzeniu plakatów. Za tę formę otrzymał ponad 20 nagród i wyróżnień w polskich i międzynarodowych konkursach. Sławę przyniosły mu prace o tematyce hipicznej. W 1998 roku został oficjalnym artystą Kentacky Derby. Od ponad 15 lat artysta mieszka w Stanach Zjednoczonych i w Saratoga Springs prowadzi "Lustyk Art Studio & Gallery".

Spotkanie z Bogusławem Lustykiem w ramach cyklu "Artyści w Łazienkach" odbędzie się już jutro, 24 listopada (czwartek) w Pałacu Myślewickim w Muzeum Łazienki Królewskie na ul. Agrykoli 1 w Warszawie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Do Pałacu Myślewickiego można wejść od Agrykoli lub od ul. Myśliwieckiej.

{jumi [*7]}

a