środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
środa, 12 październik 2011 11:17

Kataloński czwartek, węgierski wtorek Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kataloński czwartek, węgierski wtorek alexsaes z sxc.hu

Warszawskie kina prześcigają się w prezentowaniu filmów z różnych części świata. W najbliższym tygodniu czeka nas filmowa podróż po Europie.

W Iluzjonie od środy do soboty możemy trafić na filmy katalońskie. Kino znajdujące się w Bibliotece Narodowe organizuje przegląd filmów „Katalońskie kino wczoraj i dziś”. Większość z wyświetlanych filmów pojawi się w Polsce po raz pierwszy. A przy okazji będzie można zasmakować w katalońskim winie. Klub Wina Max Carot przygotował lampkę wina dla każdego widza projekcji z 12 października. Wśród uczestników każdego seansu zostanie też rozlosowana butelka wina musującego z tego regionu Półwyspu Iberyjskiego. Z kolei w Alchemii we wtorek będzie można obejrzeć film z pobliskiego regionu – a mianowicie hiszpański, genialny obraz „GranatowyPrawieCzarny”.

 Jeśli bardziej interesuje nas kino Europy Środkowo-Wschodniej, to możemy o nim… posłuchać na Bemowie. W ramach cyklu spotkań z kulturą Węgier 18 października (wtorek) w Ratuszu Dzielnicy Bemowo odbędzie się prelekcja dr hab. Rafała Syski o kinie węgierskim. Po spotkaniu organizatorzy zapraszają na degustację potraw pikantnej kuchni naszych „bratanków”. A w następny piątek możemy przenieść się do Rumunii… w samym sercu Bródna. Od 21 do 23 października w kinie Świt pokazywane będą nowe filmy rumuńskie.

 Kataloński czwartek czy węgierski wtorek? Hiszpański wtorek czy rumuński piątek? Wybór należy do Ciebie!

 

{jumi [*7]}

a