wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
niedziela, 04 wrzesień 2011 14:44

Głośno o nowym dzienniku Sakiewicza! Wyróżniony

Napisane przez Kasia Szot
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwsze strony Gazety Polskiej Codziennie Pierwsze strony Gazety Polskiej Codziennie Fot. Gazeta Polska

Fragmenty ocenzurowanego spotu „Gazety Polskiej Codziennie" będzie można zobaczyć na portalu niezalezna.pl w poniedziałek - 5 września! W całości zobaczymy go w telewizji Polsat oraz na portalu niezalezna.pl już w najbliższą środę.

Spot został ocenzurowany ponieważ „emisja tego spotu wiązałaby się z naruszeniem {jumi [*4]}ogólnych przepisów prawa polskiego i Kodeksu Etyki Reklam". Tak argumentuje TVP wstrzymanie spotów reklamowych „Gazety Polskiej Codziennie". Jego autorami są Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski.
„W spocie odrzuconym przez Telewizję Polską SA jedyne nazwiska jakie się znalazły dotyczyły osób, które już nie żyją. Zdumiewa więc stwierdzenie, że moglibyśmy na ich rzecz prowadzić wyborczą agitację." - napisał w swoim oświadczeniu Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej Codziennie".
Przypomnijmy, że publiczna telewizja odmówiła emisji spotów reklamowych „Gazety Polskiej Codziennie", nowego dziennika, który pojawić ma się w kioskach 9 września. Wydawca gazety podaje TVP do sądu. Według Wiktora Świetlika z Centrum Monitoringu Wolności Prasy, TVP – to ostatnia instytucja medialna, która miałaby prawo odmówić emisji reklamy. Według wielu znawców rynku prasy - nowy dziennik Tomasza Sakiewicza powinien utrzymać się na rynku.
Źródło: niezalezna.pl{jumi [*8]}

a