piątek, maj 24, 2024
Follow Us
czwartek, 10 marzec 2011 12:54

Woody Allen gościem ENEMEF Wyróżniony

Napisane przez EN, mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Woody Allen gościem ENEMEF mat. prom.
Noc Filmów Woody'ego Allena to spotkanie z jednym z najbardziej charakterystycznych współczesnych reżyserów, w trakcie którego zobaczycie cztery wciągające, inteligentne, ironiczne, przewrotne, ale przede wszystkim dowcipne filmy.

Najbliższy ENEMEF będzie prawdziwą ucztą nie tylko {jumi [*4]}dla miłośników neurotycznego i piekielnie inteligentnego reżysera, ale także dla tych, którzy lubią niebanalny, ironiczny humor. W trakcie jednej nocy wyświetlone zostaną cztery filmy: premierowo "Poznasz przystojnego bruneta" oraz niepokojący "Sen Kasandry", zmysłowy "Vicky Cristina Barcelona" i ironiczny "Co nas kręci, co nas podnieca".
Woody Allen to zdobywca blisko 150 nagród filmowych, w tym trzech Oscarów. Na festiwalu filmowym w Cannes jako drugi reżyser w historii kina został nagrodzony "Palmą palm" za specjalne osiągnięcia. Kocha Nowy Jork, kocha kobiety, a do tego jest bystrym obserwatorem ludzkich emocji i słabości, które doskonale portretuje w swoich filmach, tworząc intrygujące komedie i frapujące thrillery.
Warszawa
11.03.2011, godz. 23
Kinoteka
{jumi [*7]}

a