środa, czerwiec 19, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 98.
czwartek, 24 luty 2011 09:13

Sokół i Ero rapują z Jeżem Jerzym Wyróżniony

Napisane przez EN, mat. pras.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skin Stefan z ziomami. Skin Stefan z ziomami. Fot. mat. prom.
Popularni polscy raperzy Sokół i Ero ukończyli prace nad teledyskiem do utworu z filmu "Jeż Jerzy". Obraz to ekranizacja jednej z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Za reżyserię odpowiadają Wojtek Wawszczyk, Kuba Tarkowski i Tomek Leśniak.Sam Jeż Jerzy przemówi głosem Borysa Szyca.
 Sokół w obrazie użyczył głosu postaci skina Stefana. Oprócz niego {jumi [*4]}w gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się: Bilon z grupy Hemp Gru, Maciek Maleńczuk, Michał Koterski, Jarosław Boberek, Grzegorz Pawlak, Marcin Hycnar, Leszek Teleszyński, Krystyna Tkacz, Wojtek Wawszczyk, Monika Olejnik, Krystyna Czubówna i Włodzimierz Szaranowicz. "Zapomnijcie o słodkich jeżykach z jabłuszkiem na grzbiecie. W przekręconej czapeczce, śmigający między blokami na deskorolce Jerzy jest kompletnym zaprzeczeniem swojego gatunku. Uwielbia dobre bibki i niezłe maniurki (czyt. piękne kobiety). Dla niego nie ma dylematu – kupić kwiaty dla ukochanej czy butelkę piwa – słuszne rozwiązanie jest tylko jedno. Ale życie Jeża Jerzego to nie tylko przelewki – ma na pieńku z osiedlowymi skinheadami i okolicznymi Wietnamczykami, którzy chętnie zrobili by z niego kurczaka w pięciu smakach. Pewnego dnia w skomplikowany żywot Jerzego wkracza tajemniczy Profesor. Dzięki z trudem i bólem zdobytemu DNA tworzy on klona Jeża. Nowy bohater ma zastąpić swój pierwowzór i stać się Celebrytą Doskonałym. Jednak w tym kraju jest miejsce tylko dla jednego bohatera. Prawdziwy Jeż Jerzy rusza, aby odzyskać swoje dobre imię.
Pełnometrażowy film animowany „Jeż Jerzy" jest ekranizacją popularnego komiksu, od 1996 roku stanowiącego fenomen polskiej popkultury. Opowiadający o przygodach zdystansowanego do świata, żyjącego pomiędzy ludźmi jeża komiks autorstwa Rafała Skarżyckiego i Tomasza Leśniaka był wielokrotnie cytowany, omawiany i chwalony na łamach najpopularniejszych pism opiniotwórczych.
Film powstaje w technice komputerowej animacji wycinankowej z technikami 3D. Głosy podłożą znani aktorzy i piosenkarze; muzykę skomponuje Budyń z zespołu Pogodno.
Tytuł oryginału: Jeż Jerzy: The Movie
Rok produkcji: 2010
Premiera kinowa: 11 marca 2011
{jumi [*7]}

a