czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 28 październik 2022 10:07

Zaproszenie: "Polska Stasiaka" - Wiktor Świetlik Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nie upadał na duchu, nie wyklinał, tylko zachęcał, przekonywał - że dobrze jest pracować dla Polski. Nie upadał na duchu, nie wyklinał, tylko zachęcał, przekonywał - że dobrze jest pracować dla Polski. mat.pras

Spotkanie autorskie Wiktora Świetlika z nową książką Polska Stasiaka.

"Napisałem książkę poświęconą śp. Władysławowi Stasiakowi, ale też polityce w ogóle." mówi Wiktor Świetlik.

Co to znaczy dobrze sprawować urząd państwowy? Kompetencja to jedno, ale są jeszcze inne ważne niezwykle cechy. "Polska Stasiaka" to biografia człowieka, który zachęcał i przekonywał, że dobrze jest pracować dla Polski.

Przedmową książkę opatrzył prof. Andrzej Nowak. Wydało wydawnictwo Unitas.

Nie ma Rzeczypospolitej bez obywateli, ale nie będzie ona także mieć się dobrze, kiedy nie pracują dla niej dobrzy urzędnicy. Tacy, którzy rozumieją - jak ujął to mistrz Wincenty - iż "Rzeczpospolita jest jakby podopieczną". Taką, która wymaga służby: wiernej, kompetentnej, nieoglądającej się za nagrodami ani korzyściami własnymi, ale za dobrem wspólnym. W tej książce zobaczyć można portret człowieka, który w ten właśnie sposób Rzeczpospolitą traktował, I dziwił się i ubolewał, kiedy widział, że inni tego nie robią. Ale nie upadał na duchu, nie wyklinał, tylko zachęcał, przekonywał - że dobrze jest pracować dla Polski. - prof. Andrzej Nowak.

Spotkanie z autorem odbędzie się na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, w piątek 28.10 o 12.

Wiktor Świetlik

To ur. 1978, dziennikarz, publicysta i nauczyciel akademicki. Były dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP i radiowej Trójki. Współzałożyciel Instytutu Staszica. Autor książki Bronisław Komorowski. Pierwsza niezależna biografia. Miłośnik historii i gór.

Książka do kupienia tutaj: Polska Stasiaka - WyDAWNICTWO UNITAS wydawnictwo-unitas.pl

a