wtorek, grudzień 06, 2022
Follow Us
poniedziałek, 12 wrzesień 2022 11:55

Siemaszko w kolorze. Wystawa kolorowanych zdjęć w Koneserze Wyróżniony

Napisane przez KS
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Współorganizatorem wystawy jest Fundacja XBW im. Ignacego Krasickiego, zaś w gronie partnerów znaleźli się AM ART-MEDIA Agencja PR, Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Centrum Praskie Koneser. Współorganizatorem wystawy jest Fundacja XBW im. Ignacego Krasickiego, zaś w gronie partnerów znaleźli się AM ART-MEDIA Agencja PR, Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Centrum Praskie Koneser. mat.pras

W Centrum Praskim Koneser, odbył się wernisarz wystawy zdjęć powojennej Warszawy połączony z prelekcjami i spacerem po stołecznych zabytkach.

Na wystawie zobaczymy dzieła legendarnego fotografa, Zbyszko Siemaszki, zaprezentowane w kolorze. Czerwone autobusy, kolorowe elewacje kamienic na rynku Starego Miasta czy jasna fasada Pałacu Kultury i Nauki, to uchwycony przez Siemaszkę obraz Warszawy, który będzie można zobaczyć tak, jak widział go sam fotograf. – Warszawa była dla niego wyjątkowa, pozostawił nam miasto w niezapomnianych kadrach, abyśmy mogli po latach wracać do tego, czego w większości na ulicach stolicy już nie da się spotkać – mówią organizatorzy.

Wydarzenie, którego organizatorem jest Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, jest najważniejszym z cyklu pt. Powojenna Warszawa – wystawa prac Zbyszko Siemaszki. Współorganizatorem wystawy jest Fundacja XBW im. Ignacego Krasickiego, zaś w gronie partnerów znaleźli się AM ART-MEDIA Agencja PR, Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Centrum Praskie Koneser.

Zdjęcia wykorzystane do realizacji wystawy zostały udostępnione przez NAC w formie: „Fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego”. Remastering do 4K plus koloryzacja i retusz wykonał Bogdan Markowicz. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

a