wtorek, grudzień 06, 2022
Follow Us
wtorek, 05 lipiec 2022 11:01

XVIII Ladies’ Jazz Festival w Gdyni Wyróżniony

Napisane przez JEN/mat.pras.
Oceń ten artykuł
(1 głos)
29 lipca o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpi Aga Zaryan 29 lipca o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpi Aga Zaryan mat.pras

Gdynia i Ladies’ Jazz Festival osiemnasty już raz zwracają uwagę na wkład, jaki w muzyczny świat wnoszą kobiety.

Wspaniałe gwiazdy, specjalne wydarzenia, wyjątkowe projekty, a przede wszystkim niezwykła atmosfera. Na przekór pandemi, inflaci oraz wbrew wojnie festiwal oferuje chwile wytchnienia, ciepła, szczęścia i przyjaźni, które mają wzmocnić nas w coraz okrutniejszej rzeczywistości.

Gdynia i Ladies’ Jazz Festival osiemnasty już raz zwracają uwagę muzycznemu światu na wkład, jaki weń wnoszą artystki. Na jakość oferty muzycznej i jej podanie. Na mizerię ofert dla osób wymagających jakości i otwartych na emocje. A przy tym przybliżają jedno z miast, w których żyje się w Polsce najlepiej.

25 lipca w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie nastąpi inauguracja festiwalu. Rozpocznie go Andrea Motis, niezwykle utalentowana artystka z Barcelony. Zaprezentuje ona nowe utwory, nowy zespół, swoją najnowszą i nieznaną jeszcze nie tylko w Polsce płytę.

W dniach 27-28 lipca w Konsulacie Kultury w Gdyni odbędą się zmagania o Grand Prix Ladies’ Jazz Festival. Każdego dnia wystąpią dwie wykonawczynie walczące o festiwalowy laur. Nazwiska finalistek zostaną podane do publicznej wiadomości zaraz po ich wyborze przez jury konkursu.

29 lipca o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpi Aga Zaryan, pierwsza w historii Polski artystka nagrywająca dla wytwórni Blue Note. 

Trzy godziny później tj. 29 lipca o godz. 20 również w Teatrze Muzycznym urodzinowo zaśpiewa Grażyna Łobaszewska. Podczas tego koncertu będzie można usłyszeć jej utwory: wielkie i jeszcze większe, te młodzieńcze, starsze i najnowsze. W benefisie artystki udział wezmą także - Katarzyna Nosowska, Jorgos Skolias i Stanisław Soyka.

30 lipca ponownie odbędą się dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. O godz. 17 wystąpi Dorota Miśkiewicz z ojcem, Henrykiem Miśkiewiczem, którzy nagrali wspólny materiał „Nasza miłość”.

O godz. 20:00 będziemy mogli posłuchać Rebekki Bakken, jednej z największych gwiazd norweskiej sceny jazzowej i bywalczyni sal koncertowych na całym świecie. 

31 lipca, na zakończenie XVIII Ladies’ Jazz Festival zaprezentuje się długo oczekiwana w Gdyni, brytyjska piosenkarka - Tanita Tikaram.

a