wtorek, sierpień 09, 2022
Follow Us
poniedziałek, 13 czerwiec 2022 15:33

„Jurassic World Dominion” - stolica Malty opanowana przez dinozaury Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po zniszczeniu Isla Nublar i przedstawia kolejne zmagania pomiędzy drapieżnikami a gatunkiem ludzkim Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po zniszczeniu Isla Nublar i przedstawia kolejne zmagania pomiędzy drapieżnikami a gatunkiem ludzkim mat.pras

„Jurassic World Dominion” w końcu zadebiutował na dużym ekranie! Fani serii znów mogą śledzić losy Chrisa Pratta i Bryce’a Dallasa Howarda i ich zmagania z dinozaurami.

Akcja filmu dzieje się na ulicach stolicy Malty – Valletty. Słynny plac św. Jerzego zostaje opanowany przez dinozaury, ścigające aktorów po malowniczych zakątach miasta.

„Jurassic World Dominion” łączy pokolenia fanów

Akcja filmu rozgrywa się cztery lata po zniszczeniu Isla Nublar i przedstawia kolejne zmagania pomiędzy drapieżnikami a gatunkiem ludzkim. Reżyserem najnowszej serii Jurassic World został Colin Trevorrow, a producentem wykonawczym – Steven Spielberg. Powrócą także bohaterowie znani z poprzednich części – Laura Dern jako dr Ellie Sattler, Sam Neill jako dr Alan Grant oraz Jeff Goldblum w roli dr Ian Malcolm.

Wyspy Maltańskie miejscem wielu hollywoodzkich produkcji

„Jurassic World Dominion” nie jest pierwszym hollywoodzkim filmem kręconym na Malcie. Kraj stanowił lokację filmową dla wielu kultowych i znanych produkcji nakręconych w ostatnich dziesięcioleciach.
Na wyspach kręcono amerykański serial HBO „Gra o tron”, z najbardziej rozpoznawalną sceną ślubu Khala Drogo i Daenerys Targaryen, z nieistniejącym już Lazurowym Oknem, w tle. Fort St. Elmo i port w Valletcie pojawiają się w kilku scenach w trzecim sezonie serialu Netflix „Queen of the South”.

W serialu wykorzystywane są też autentyczne maltańskie zwroty i sformułowania, dzięki czemu fani mogą poznać prawdziwą kulturę kraju. W oscarowym filmie „Gladiator”, z Russelem Crowem w roli głównej, można zobaczyć imponujący Fort Ricasoli, panoramiczne widoki w Wielkim Porcie w Valletcie oraz Valletta Ditch w Bastionie Świętego Michała. Natomiast w „Troi”, w której gra Orlando Bloom i Brad Pitt, maltańskie lokacje takie jak Fort Ricasoli, zagrały starożytną Grecję. „World War Z”, także z udziałem Brada Pitta, był kręcony w Valletcie, która została przekształcona w Jerozolimę. Również seria „Foundation” produkcji Apple TV została nakręcona w Malta Film Studios w Kalkarze.

a