wtorek, czerwiec 28, 2022
Follow Us
piątek, 20 maj 2022 12:26

Marcin Wargocki „Do głębi” - jak cię usłyszeć... Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marcin wprowadza nas „do głębi” naszych serc i dusz z perspektywy osoby wierzącej Marcin wprowadza nas „do głębi” naszych serc i dusz z perspektywy osoby wierzącej mat.pras

Już w najbliższą sobotę, 21 maja 2022 pojawi się nowa płyta Marcina Wargockiego „Do głębi”. Po raz kolejny artysta zabiera nas do krainy łagodności, choć tym razem raczej nie krąży wysoko, ale zastanawia się, dlaczego współczesnemu człowiekowi tak trudno zejść głębiej, być bardziej i odnaleźć sens życia.

Dodatkowo, aktualne wydarzenia nadały tekstom autora nowy wymiar, co tylko wzbogaca doznania płynące ze słuchania tej płyty. Krążek dostępny będzie w całym kraju, wydawcą jest Edycja św. Pawła.

W dniu premiery będzie można posłuchać Marcina wraz z Zespołem. Koncert premierowy odbędzie się 21 maja 2022 o godz. 18.00 w MOK w Józefowie k/Otwocka (ul. Kard. Wyszynskiego 1, wstęp: bezpłatne bilety: https://biletyna.pl/koncert/Marcin-Wargocki-Do-glebi). Jeśli ktoś nie zdąży, to następny gra dzień później w Częstochowie. Informacje trasie koncertowej można znaleźć na stronie marcinwargocki.pl

„Zapraszam na premierę! Będzie bardzo miło się z Wami zobaczyć i ...zejść głębiej. Zasłuchać się. Zrozumieć lepiej.” - zaprasza Artysta na swoim profilu fb.

“Do głębi” to już trzecia płyta w dorobku Marcina Wargockiego. Ponownie zabiera nas do krainy łagodności, nie omijając jednak trudnych tematów takich jak cierpienie i zaufanie. W sposób nieplanowany krążek wpisuje się idealnie w niedawne wydarzenia i skłania do refleksji nad naszym życiem.

Co ważne – Marcin wprowadza nas „do głębi” naszych serc i dusz z perspektywy osoby wierzącej. Może stąd bierze się odwaga i pełna nadziei ufność we wszystkich utworach, które usłyszymy na płycie?

Na krążku znajduje się 14 autorskich utworów utrzymanych w klimacie poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Marcinowi towarzyszą muzycy znani z poprzedniej płyty „Nie wątp” (2019): Bogdan Żywek (gitara, piano, hammond ) oraz Anna Bojas (skrzypce, chórki), a także gościnnie Katarzyna Wierzbicka (altówka, kalimba) i Roman Ziobro (kontrabas, gitara basowa). Wszyscy oni wzbogacają niewątpliwie brzmienie piosenek, podnosząc całą płytę na wyższy poziom.

Projekt okładki przygotował Krzyś Koszewski, który projektował okładki Starego Dobrego Małżeństwa, Grzegorza Turnau, Pod Budą czy też Mietka Szcześniaka. Krążek ukaże się jednocześnie na płycie CD i vinylu oraz będzie dostępny w serwisach streamingowych.

Pierwszy singiel „Myślę o dniu” znalazł się na pierwszym miejscu „Listy z Mocą”.

Patronat honorowy na płytą objął Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński, a patronami medialnymi: Radio Fiat, Radio Warszawa, Radio Doxa, Radio Niepokalanów, Tygodnik Idziemy, Aleteia.pl, Chrześcijańskie Granie.

LINK DO SINGLII Z PŁYTY „DO GŁĘBI”

„Do głębi” - https://youtu.be/iGejOG9i5S0
„Myślę o dniu” - https://youtu.be/rHNbeEUYy1w
„Czuwać” - https://youtu.be/bJqR-EdOGq4
„Łotr” - https://youtu.be/ai7b1Qyk7Q4

 

Marcin Wargocki

Muzykę kochał odkąd chodzi po tym Bożym świecie. Przygodę z gitarą rozpoczął mając czternaście lat, sam się uczył na niej grać. Pewien potencjał musiał zauważyć w nim jego polonista, który zaprosił Marcina do wzięcia udziału w przedstawieniach, na których to grał i śpiewał różne polskie piosenki. Tak zetknął się z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, który mu zaimponował i który pokochał, a miłość ta trwa do dziś.

Obecnie Marcin ma 42 lata,żonę i trójkę dzieci. Pracuje jako przedstawiciel handlowy w pewnej włoskiej firmie. Miłość i pasja do muzyki jest w nim cały czas.

Na co dzień mieszka w Józefowie. Jego pierwsza płyta “GPS na Niebo” została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy, a premierowy singiel z drugiego krążka „Nie Wątp” znalazł się w pierwszej trójce Listy z Mocą. On sam ma już za sobą kilkadziesiąt koncertów w całym kraju.

a