piątek, maj 20, 2022
Follow Us
środa, 12 styczeń 2022 10:59

Powojenna Warszawa na zdjęciach Zbyszko Siemaszki - w kolorze Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Zdjęcia wykorzystane do realizacji wystawy zostały udostępnione przez Narodowe Archiwum Cyfrowe Zdjęcia wykorzystane do realizacji wystawy zostały udostępnione przez Narodowe Archiwum Cyfrowe Autorstwa Zbyszko Siemaszko, photographer of Central Photographic Agency (CAF) in Warsaw - The book: "Warszawa 1945-1970", Publisher: Wydawnictwo Sport i Turystyka, Warszawa, 1970, page 76-77, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?cu

W najbliższą sobotę 15 stycznia o godz. 12, w galerii przy schodach ruchomych prowadzących na Stare Miasto, będzie można podziwiać fotografie powojennej Warszawy. Zdjęcia, wykonane przez legendarnego fotografa Zbyszko Siemaszko, po raz pierwszy zostaną zaprezentowane w kolorze.

Czerwone autobusy, kolorowe elewacje kamienic na rynku Starego Miasta czy jasna fasada Pałacu Kultury i Nauki, to uchwycony przez Siemaszkę obraz Warszawy, który będzie można zobaczyć tak, jak widział go sam fotograf. Wystawę będzie można oglądać na dolnym i górnym poziomie galerii do 4 lutego br.

Zdjęcia wykorzystane do realizacji wystawy zostały udostępnione przez Narodowe Archiwum Cyfrowe w formie: „Fotografie ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego”. Remastering do 4K plus koloryzacja i retusz by Bogdan Markowicz.

Organizatorem wystawy jest Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, współorganizatorem Fundacja XBW im. Ignacego Krasickiego. Partnerami wydarzenia jest AM ART-MEDIA Agencja PR oraz Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

a