sobota, styczeń 29, 2022
Follow Us
poniedziałek, 22 listopad 2021 10:53

„Strollowana Rewolucja” Rafał A. Ziemkiewicz Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W książce „Strollowana rewolucja” Rafał A. Ziemkiewicza szczegółowo analizuje współczesne zjawiska polityczne W książce „Strollowana rewolucja” Rafał A. Ziemkiewicza szczegółowo analizuje współczesne zjawiska polityczne mat.pras

„Strollowana Rewolucja” to najnowsza książka, której autorem jest Rafał A. Ziemkiewicz – znany publicysta i pisarz. We wtorek 23 listopada 2021 r. o godz. 18:00 Fundacja XBW Ignacego Krasickiego organizuje, w ramach cyklu “e-Spotkania z książką”, wieczór autorski online z Rafałem A. Ziemkiewiczem.

https://dorzeczy.pl/plus/polska-do-rzeczy/214900/ziemkiewicz-i-strollowana-rewolucja-ziemkiewicz-i-lisicki-omawiaja.html

Jedną z inspiracji dla Rafała A. Ziemkiewicza, do napisania książki „Strollowana rewolucja”, nich był esej Francisa Fukuyamy “Koniec historii?”, w którym autor postawił tezę, że liberalna demokracja oraz rynkowy porządek gospodarczy mają być najdoskonalszym z możliwych do urzeczywistnienia systemów politycznych, a jedyne co można zrobić to rozszerzać go na cały świat.

W książce „Strollowana rewolucja” Rafał A. Ziemkiewicza szczegółowo analizuje współczesne zjawiska polityczne, społeczne i ekonomiczne, następnie wyjaśnia związki i reakcje zachodzące między nimi. Prowadzi to autora do tezy o wiodącym znaczeniu światowych koncernów stymulowaniu lewicowych rewolucji. Zgodnie z innymi prawicowymi publicystami, uważa, że rozwiązaniem sporu ideologicznego na Zachodzie, a nawet na przetrwanie jest odrodzenie, jest chrześcijaństwo.

„Wychowany w wierze, że Zachód to ostoja wolności i demokracji, w najbardziej pijanym widzie nie wyobraziłbym sobie, że ledwie trzydzieści lat po tym, jak komunistyczna zaraza haniebnie wygasła w swym kacapskim mateczniku, opanuje ona umysły Zachodu – „wolnego świata”, jak nazywało się go za moich czasów.” – Pisze Rafał A. Ziemkiewicz. – „Nie sztuka czuć, że świat się psuje czy wariuje, nie sztuka zauważyć, że nadchodzi koniec świata, sztuka ten koniec świata przeżyć, zrozumieć i w świecie kolejnym znaleźć to, co będzie dobre, co da się wykorzystać i co trzeba rozwijać. W zalewie informacji o rewolucyjnych zmianach, pandemicznych restrykcjach, politycznych przewrotach, ulicznych zamieszkach, obalaniu pomników i stawianiu nowych, potępianiu tego, co do niedawna było święte i uznawaniu za świętości tego, co do niedawna otaczano pogardą albo lekceważeniem – ustalić, co jest skutkiem, a co przyczyną. Rewolucji, udanych i nie, mieliśmy w dziejach jeszcze więcej, niż końców świata. Wydaje się więc, że z takim materiałem porównawczym intelektualiści powinni tę dzisiejszą rozebrać na czynniki pierwsze i objaśnić bez żadnego problemu, błyskawicznie. A jednak jakoś nie potrafią. Moi zdaniem dlatego, że tym razem mamy do czynienia z rewolucją, mimo wszelkich pozorów, zupełnie inną, bezprecedensową. Strollowaną.” – Uważa Rafał A. Ziemkiewicz.

„Strollowana rewolucja” Rafał A. Ziemkiewicza to książka napisana po bandzie. Zupełnie odstaje ona od głównego nurtu narracji.” – Uważa Juliusz Erazm Bolek – pisarz, laureat nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO. – „Wyrażane przez Rafała A. Ziemkiewicza poglądy mogą szokować, mogą być uważane za kontrowersyjne i szalone. Uważam, że jednak warto zobaczyć świat jego oczami i zastanowić się czy autor „Strollowanej rewolucji” oszalał czy też to raczej otaczająca nas rzeczywistość już zwariowała.” – Przekonuje Juliusz Erazm Bolek.

Transmisja wydarzenie odbędzie się na kanałach social media Fundacji: YouTube: https://youtu.be/aDw4QasreZE raz portalu społecznościowym Facebook: https://fb.me/e/2bZV9LxKB

Rafał A. Ziemkiewicz – dziennikarz i komentator rzeczywistości, który już od 40 lat funkcjonuje w mediach jako autor felietonów i bestsellerowych książek publicystycznych, ale także jako twórca powieści i opowiadań. Jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jako pisarz science-fiction debiutował opowiadaniem „Z palcem na spuście”. Trzykrotnie nagradzany prestiżową nagrodą im. Janusza A. Zajdla: za powieści „Pieprzony los Kataryniarza” i „Walc stulecia” oraz za opowiadanie „Śpiąca królewna” (1996). Dwukrotny laureat nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki, Śląkfy, jako Twórca Roku (1990 i 1998).

Karierę publicysty zaczynał jako felietonista „Najwyższego Czasu!”. Był związany z „Gazetą Polską”. Przez kilka lat współpracował także blisko z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Jego teksty ukazywały się w tygodniku „Wprost”, „Newsweeku Polska” i „Przewodniku Katolickim”. Od jesieni roku 2020 prowadzi własny kanał na portalu www.youtube.com, który zdobył już ogromną popularność. Od 2013 roku związany z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

a