niedziela, grudzień 05, 2021
Follow Us
wtorek, 02 listopad 2021 09:15

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Po woli Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile wraca do życia, a jubileusz 20-lecia dodał nam skrzydeł Po woli Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile wraca do życia, a jubileusz 20-lecia dodał nam skrzydeł mat.pras

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile zainaugurowali rok akademicki 2021/2022. To wyjątkowy rok. Właśnie teraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile obchodzi XX - lecia istnienia. Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile, pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.

Gości powitała Bogumiła Cybulska – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile. – „Dzisiejsza inauguracja jest szczególna. Rozpoczynamy jubileusz 20-lecia naszego stowarzyszenia. Cały rok pracować będziemy, by godnie podsumować 20 lat pracy, i by uhonorować słuchaczy, którzy są z nami od samego początku.” – p Bogumiła Cybulska – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile. Podkreśliła także, że pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 niestety uniemożliwiła w roku akademickim 2020/2021 normalny cykl spotkań słuchaczy, co spowodowało, że wiele zadań nie zostało zrealizowanych.

„Po woli Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile wraca do życia, a jubileusz 20-lecia dodał nam skrzydeł. Zaczynamy od warsztatów komputerowych dla dwóch grup, nauki języka angielskiego dla trzech grup, i hiszpańskiego w jednej grupie, warsztatów rękodzieła w dwóch grupach, a niebawem 60-osobowa grupa słuchaczy wyjedzie na wycieczkę.” – Zapowiedziała Bogumiła Cybulska – Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile. Tradycyjnie wydarzenie wzbogaciły ciekawe i pożyteczne wykłady z zakresu historii, literatury, czy ochrony zdrowia.

Gratulacje i powodzenia w nowym roku akademickim w imieniu władz Powiatu Pilskiego złożyli Eligiusz Komarowski – starosta pilski oraz Kazimierz Wasiak – Przewodniczący Rady Powiatu w Pile. – „Jubileusz Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, drodzy Słuchacze, to okazja do spojrzenia wstecz, do podsumowań. Wasza historia, to piękna historia. Godny podkreślenia jest Wasz wkład w lokalną społeczność. Jako Powiat Pilski jesteśmy waszymi dobrymi sąsiadami i to w znaczeniu dosłownym. Wasza siedziba od kilku lat mieści się w naszym obecnie już zmodernizowanym budynku kina Iskra przy ul. Kilińskiego, który już niebawem będzie otwarty. Minione lata były czasem wielu spotkań i wspólnych działań. Mam nadzieję, że kolejne lata będą czasem naszej intensywnej współpracy.” – Powiedział Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski przypomniał, że Powiat stworzył wiele miejsc, które służą seniorom na co dzień: odbudowany Stadion Powiatowy przy ulicy Okrzei w Pile, czy nowa Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Pola. Podobnie będzie z odnowionym budynkiem kina Iskra i salą widowiskową, z której będą mogli korzystać. – „Ale to nie jest nasze ostanie słowo. Przy Starostwie Powiatowym w Pile powstanie także dla Państwa dostępna nowa strefa rekreacji. To będzie dobre miejsce na plenerowe odczyty i wykłady. W dniu inauguracji roku akademickiego, życzę Państwu dużo zdrowia i powodzenia. Zawsze możecie liczyć na moje wsparcie.” – Zapewnił Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

Podobnie życzenia wszelkiej pomyślności złożył Kazimierz Wasiak – Przewodniczący Rady Powiatu w Pile: „Niech ten Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile przyniesie Państwu dużo radości i satysfakcji –Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego w poczet studentów przyjęto 22 osoby, a Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile liczy już ponad 200 słuchaczy. Zgromadzeni mieli także okazję wysłuchać wykładu prof. Haliny Lorkowskiej pt. „Człowiek czynu, sukcesu i sławy Ignacy J. Paderewski w 80. Rocznicę śmierci”. Uroczystość uświetnił występ uczennic z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica.

a