wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
poniedziałek, 04 październik 2021 11:18

Na ratunek Robertowi Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą wpłacić darowiznę za pomocą portalu siepomaga.pl, szukając tam Roberta Kujawa Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą wpłacić darowiznę za pomocą portalu siepomaga.pl, szukając tam Roberta Kujawa mat.pras

Pandemia korona wirusa spowodowała, że zapomnieliśmy nie tylko o innych chorobach, ale też o wirusach dużo groźniejszych niż COVID-19. Przykładem jest dramat sześcioletniego Roberta.

Mózg chłopca został zaatakowany przez wirusa, który wywołał infekcje oraz PANS, czyli stan autoimmunologiczny wywołany infekcją, który zakłóca prawidłowe funkcjonowanie układu neurologicznego. Z uśmiechniętego, zdrowego chłopca zmienił się w dziecko walczące z codziennym bólem. Chłopiec ma problemy z pamięcią, bóle głowy i ataki, których nie jest w stanie powstrzymać. Z czasem jego stan zdrowia będzie się pogarszał, aż w końcu nie będzie zdolny do samodzielnego funkcjonowania. Tą nieustannie postępującą chorobę bardzo trudno wyleczyć. Po serii wizyt u lekarzy i bolesnych badaniach wiadomo już, że pomóc może jedynie seria kosztownej specjalistycznej terapii, na którą składają się towarzyszące terapii leki i konsultacje u specjalistów.

W internecie trwa właśnie zbiórka pieniędzy na leczenie Roberta. Jego rodzice rozpaczliwie szukają ratunku i proszą o pomoc.  Leczenie i diagnostyka zostaną wykonane w centrum medycznym w Gdańsku, które specjalizuje się w leczeniu takich schorzeń. Dodatkowe koszty leczenia, oprócz lekarstw i wizyt u specjalistów, dotyczą rehabilitacji związanej z faktem, że Robert jest już oficjalnie uznany za osobę niepełnosprawną. 

Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą wpłacić darowiznę za pomocą portalu siepomaga.pl, szukając tam Roberta Kujawa (6 lat).

a