sobota, październik 16, 2021
Follow Us
poniedziałek, 06 wrzesień 2021 10:05

Wyjątkowe powitanie paraolimpijczyków na Lotnisku Chopina Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Został też powitany salutem wodnym przez wozy ratownicze Lotniskowej Straży Pożarnej. Został też powitany salutem wodnym przez wozy ratownicze Lotniskowej Straży Pożarnej. mat.pras

Dziś po południu na Lotnisku Chopina wylądował samolot z Tokio, którym powróciła największa grupa polskich paraolimpijczyków. Wśród nich złoci, srebrni i brązowi medaliści Igrzysk Paraolimpijskich.

Dreamliner z naszymi sportowcami na pokładzie otrzymał specjalną asystę służb lotniskowych, został też powitany salutem wodnym przez wozy ratownicze Lotniskowej Straży Pożarnej.

To zaszczyt i honor powitać naszych sportowców powracających z Igrzysk paraolimpijskich w Tokio – powiedział rzecznik Lotniska Chopina Andrzej Klewiado - uroczyste powitania na lotnisku ze specjalną asystą na płycie i salutem wodnym są zarezerwowane na wyjątkowe sytuacje. Cieszę się, że w ten sposób mogliśmy wyrazić dumę z osiągnięć naszych reprezentantów – dodał.

Polska reprezentacja na Igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 liczyła 90 zawodników, którzy wzięli udział w 12 dyscyplinach. W sumie zdobyli Oni 25 medali, w tym 7 złotych, 6 srebrnych, 12 brązowych.

a