czwartek, październik 28, 2021
Follow Us
poniedziałek, 30 sierpień 2021 09:18

Być jak Marcin Faliński – spotkanie z byłym oficerem Agencji Wywiadu Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Do świata służb specjalnych dostęp mają tylko nieliczni, ale… czym w rzeczywistości zajmuje się oficer Agencji Wywiadu? Do świata służb specjalnych dostęp mają tylko nieliczni, ale… czym w rzeczywistości zajmuje się oficer Agencji Wywiadu? mat.pras

Wstrząśnięte, nie mieszane, szybkie samochody, piękne kobiety, tajne operacje… i licencja na zabijanie.

To wizja funkcjonariusza brytyjskiej Secret Intelligence Service (MI6) – fikcyjnej postaci Jamesa Bonda, stworzona przez pisarza Iana Fleminga i rozsławionego przez szereg filmów agencie 007. Jak wygląda to naprawdę w przypadku polskich służb specjalnych niebawem ujawni Marcin Faliński – były oficer Agencji Wywiadu.

Do świata służb specjalnych dostęp mają tylko nieliczni, ale… czym w rzeczywistości zajmuje się oficer Agencji Wywiadu? „Jakiego poświęcenia i wyrzeczeń wymaga ta praca? Jakie warunki muszą spełnić kandydaci do służby? Czy każdy możne się zatrudnić w wywiadzie? Gdzie werbownik szuka przyszłych agentów ? Czy wywiad naprawdę wie o ludziach wszystko?” – Oto pytania na które zna odpowiedź Marcin Faliński – były oficer Agencji Wywiadu, który ze służbami specjalnymi związany był przez ćwierć wieku.

Spotkanie z Marcinem Falińskim odbędzie się we środę, 1 września 2021, o godz. 20.00 w formie transmisji live na profilu Akademii Zarządzania i Rozwoju (AZiR.edu) na Facebooku. Udział w wydarzeniu jest otwarty i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. Organizatorzy przewidzieli również czas przeznaczony na pytania od publiczności.

https://www.facebook.com/events/146117314257569/?ref=newsfeed

Organizatorem wydarzenia jest Akademia Zarządzania i Rozwoju – internetowa platforma edukacyjna dla uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów studiów, a także dla tych wszystkich, którzy planują podjąć nowe studia, zastanawiają się, jaki wybrać zawód lub chcieliby go zmienić.

Marcin Faliński jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i dziennikarzem dziennika „Życia Warszawy”. Od 1993 roku był funkcjonariuszem Urzędu Ochrony Państwa. Trzy lata później został oficerem Zarządu Wywiadu. W roku 1997 ukończył kurs oficerski w Ośrodku Kształcenia Kadr Wywiadowczych. Od 2002 roku oficer Agencji Wywiadu. Uczestnik wielu operacji wywiadowczych poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej. W 2017 roku, w stopniu podpułkownika, odszedł na emeryturę. Razem z Markiem Kozubalem napisali 3 powieści szpiegowsko-historyczne: „Operacja Rafal”, „Operacja Singe” i „Operacja Retea”. Wszystkie publikacje ukazały się staraniem Wydawnictwa Czarna Owca. W pisanych książkach Marcin Faliński wykorzystuje swoją wiedzę i doświadczeni, jakie zdobył jako oficer służb specjalnych.

Akademia Zarządzania i Rozwoju to innowacyjna platforma edukacyjna dostępna pod adresem azir.edu.pl łącząca świat nauki ze światem praktyków. Jest ona miejscem, w którym znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach, dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Misją Akademii Zarządzania i Rozwoju jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów.

a