piątek, maj 07, 2021
Follow Us
czwartek, 29 kwiecień 2021 22:51

Dlaczego powinniśmy sięgać po książki religijne? Wyróżniony

Napisane przez art. partnera
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czytanie książek to nie tylko doskonały sposób na miłe spędzenie wolnego czasu, możemy spotkać naprawdę wiele osób, które chętnie sięgają po różnego rodzaju książki, ponieważ chcą poszerzać swoją wiedzę na interesujące ich tematy.

Książki to bez wątpienia znakomite źródło wiedzy. Możemy dowiedzieć się z nich wielu ciekawych rzeczy. Szczególnym rodzajem książek są książki religijne. Takich pozycji nie powinno zabraknąć w biblioteczce osób wierzących.

 

Co możemy zyskać dzięki lekturze książek katolickich? Kiedy warto po nie sięgnąć?

Można powiedzieć, że na lekturę książek katolickich zawsze jest właściwy czas. Pamiętajmy, że jeżeli odczuwamy czasem potrzebę zgłębienia tajników wiary chrześcijańskiej to naprawdę warto w takim momencie sięgnąć po książki religijne. W książkach religijnych możemy, bowiem odnaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania. To dzięki takim książkom możemy lepiej poznać Boga, zasady wiary i naukę Kościoła.

Niektórzy dzięki lekturze książek katolickich wstępują na lepszą drogę życia, doznają wewnętrznej przemiany, ponieważ przeczytane książki religijne stają się dla nich punktem zwrotnym. Warto, bowiem zauważyć, że istnieją takie książki, które potrafią nas dogłębnie poruszyć i tym samym pobudzić naszą wiarę oraz zmotywować do tego abyśmy, na co dzień starali się być lepszymi ludźmi. Jak wiadomo najważniejszą książką dla każdego chrześcijanina jest Pismo Święte, ale aby pogłębiać swój rozwój duchowy warto także sięgać po inne książki katolickie. Gdzie, zatem możemy odnaleźć wartościowe książki religijne?

Książki religijne, które warto nabyć do swojej domowej biblioteczki

Wiele godnych przeczytania, wartościowych, a przy tym niezwykle interesujących książek religijnych odnajdziemy w sklepie Wydawnictwo Sumus. Sklep ten posiada bogatą ofertę książek chrześcijańskich i to zarówno pozycji przeznaczonych dla dorosłych, jak i tych dedykowanych dla dzieci. Odnajdziemy tu książki przedstawiające historie osób nawróconych, opowiadania o Maryi, poradniki religijne, a także pozycje opisujące doświadczenia duchowe osób aktywnie zaangażowanych w życie Kościoła. W sklepie Wydawnictwo Sumus możemy zakupić również Pismo Święte i Katechizm Kościoła Katolickiego, a jak wiadomo te pozycje naprawdę warto mieć w swoim domu.

Wśród ciekawych godnych wyróżnienia książek religijnych z oferty sklepu Wydawnictwo Sumus możemy wymienić między innymi książki napisane przez księdza Dominika Chmielewskiego czy też książki Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Natomiast, jeżeli chodzi o pozycje dla najmłodszych czytelników to z całą pewnością warto wziąć tu pod uwagę takie książki religijne jak: "Biblia dla Maluszka", "Boże drogowskazy" ( w wersji dla chłopców i dziewczynek), "Moc sakramentów. W poszukiwaniu skarbów wiary" oraz serię wyjątkowych, pięknie ilustrowanych książeczek autorstwa Bruna Ferrero. Pamiętajmy, że to my, jako rodzice powinniśmy zadbać o to, aby nasze dzieci miały dostęp do wartościowych książek odpowiednio dostosowanych do wieku, z których to będą mogły czerpać wiedzę na temat Boga i zasad wiary. Jeżeli więc poszukujemy takich pozycji warto odwiedzić stronę internetową księgarni Sumus Wydawnictwo.

a