piątek, czerwiec 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

wtorek, 30 marzec 2021 11:20

Prezydent Piły atakuje Pilski Szpital Specjalistyczny Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dyrektor Wojciech Szafrański zdementował nieprawdziwe informacje, które są rozpowszechniane przez włodarza miasta i przedstawił faktyczną sytuację panującą obecnie w szpitalu Dyrektor Wojciech Szafrański zdementował nieprawdziwe informacje, które są rozpowszechniane przez włodarza miasta i przedstawił faktyczną sytuację panującą obecnie w szpitalu mat.pras

Ostre dementi dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Pile do wypowiedzi włodarza gminy Piła Piotra Głowskiego, który zdaniem mieszkańców starszy ich i wprowadza w błąd na temat funkcjonowania szpitala w Pile.

„Zapewniam, że wszystkim mieszkańcom Powiatu Pilskiego jest i będzie udzielana pomoc w zakresie ratowania zdrowia i życia. Szpitalem Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile nie rządzi chaos tylko określona metodologia postępowania przy wzroście zachorowań na COVID-19. Wypowiedzi prezydenta Piły są nieodpowiedzialne i obrażają cały personel szpitala, który ciężko pracuje. – Twierdzi Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

Takie nieodpowiedzialne wypowiedzi mogą wśród mieszkańców wywoływać niepokój, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do histerii. Skutki takiego nieodpowiedzialnego formułowania politycznych, a nie merytorycznych opinii – mogą okazać się fatalne dla dużej części społeczeństwa.

Dyrektorowi Wojciechowi Szafrańskiemu wtóruje dr Łukasz Łuczewski – dyrektor do spraw lecznictwa w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile, który zapewnia, że dyrekcja i personel robią wszystko, żeby pacjenci czuli się bezpiecznie, a mieszkańcy którzy potrzebują pomocy, na pewno taką otrzymają. „Co do słów włodarza Piły, że Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica w Pile nie zapewnia mieszkańcom Piły, powiatu i regionu zabezpieczenia medycznego, to jest to nieprawda. Cały czas robimy wszystko aby zapewnić opiekę zdrowotną wszystkim potrzebującym. Jest to czynione wielkim wysiłkiem organizacyjnym całego zespołu i takie słowa, które padają są krzywdzące dla całego Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile. Sprzeciwiam się krzywdzącym opiniom, jak te wygłaszane przez Pana Piotra Głowskiego, bowiem wszyscy pracowaliśmy ciężko, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich pacjentów.” - Wyjaśnia dr Łukasz Łuczewski – dyrektor do spraw lecznictwa w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile

Natychmiastowa reakcja dyrekcji Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile związana jest z wypowiedziami Piotra Głowskiego, który na konferencji prasowej, komentował decyzję Wojewody Wielkopolskiego dotyczącą zwiększenia w pilskim szpitalu łóżek dla pacjentów z COVID-19 do 174 oraz 10 z respiratorem. Piotr Głowski straszył mieszkańców, że w tej sytuacji mogą nie otrzymać pomocy w nagłych przypadkach i że szpitalem „rządzi chaos”.

Dyrektor Wojciech Szafrański zdementował nieprawdziwe informacje, które są rozpowszechniane przez włodarza miasta i przedstawił faktyczną sytuację panującą obecnie w szpitalu. – „Wypowiedzi włodarza miasta Piotra Głowskiego i pani poseł Platformy Obywatelskiej, dotyczące oceny sytuacji w szpitalu, są krzywdzące, dla mnie nie do przyjęcia, powiedziałbym, że są nawet skandaliczne. Wytwarzają przede wszystkim niepewność i złą atmosferę wokół szpitala. Są pozbawione logiki i merytorycznego wsparcia, a dyskusja na poziomie takim, że nie rządzi tu nikt, jest nie do przyjęcia. Wmawianie, że tu rządzi chaos, wywołuje tylko zbędne poczucie dyskomfortu i niepewności poczucia bezpieczeństwa naszych pacjentów. Zapytam: to może wójt tu będzie rządził? – Wyrażał oburzenie Twierdzi Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile zapewnił, że dyrekcja i cały personel zrobił wszystko, aby przeorganizować szpital dla zwiększonej liczby pacjentów z COVID -19, a jednocześnie wszystkim innym pacjentom zapewnić niezbędną pomoc i leczenie. – „Pracując z panem dyrektorem Łukaszem Łuczewskim, w ostatnim czasie, przez 24 godziny na dobę, staramy się tak przeorganizować szpital, aby powstały poddziały covidowe i zarazem, aby na oddziałach na bieżąco można było wykonywać wszystkie operacje. Robimy absolutnie wszystko, aby pacjent, który przychodzi do tego szpitala, czuł się bezpieczny.

Dyrektor Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile stwierdził, że wykonywane są procedury kardiologiczne, neurologiczne, chirurgiczne, przyjmowani są pacjenci z zawałem, udarem, również z wypadków komunikacyjnych i we wszystkich innych przypadkach, w których potrzebne jest pacjentowi udzielenie pomocy lekarskiej, również dzieciom. Czynna jest także porodówka, prowadzone są również porody rodzinne.

„Przygotowaliśmy szpital na ten trudny okres, możliwie jak najlepiej. Nie ma takiej sytuacji, że gdyby pacjent trafił do tego szpitala i potrzebował nagłej hospitalizacji, czy operacji, takiej pomocy nie otrzyma – tłumaczy dyrektor Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile. Przyznaje ponadto, że nikt z pilskiego ratusza nie kontaktował się z nim w sprawie funkcjonowania szpitala, tym bardziej nie pytał czy potrzebna jest jakakolwiek pomoc. – „W tej trudnej sytuacji oczekiwałbym raczej pomocy ze strony włodarzy Piły, niż takiego ignoranckiego podejścia, że tutaj jest tylko źle. Tymczasem takiej pomocy nie ma, a padają tylko głosy, że jest źle, cokolwiek byśmy dobrego nie zrobili. To bardzo krzywdzące, zwłaszcza dla pracowników szpitala.” – Wyjaśnia Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

Dyrektor Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile jest również ogromnie rozgoryczony, że szpital stał się ofiarą brutalnej gry politycznej prowadzonej przez władze ratusza i przyznaje, że jak dotąd, w długiej karierze zawodowej jeszcze się z czymś takim nie spotkał. – „Nie jestem politykiem, nie zajmuję się polityką, od wielu miesięcy zajmuję się funkcjonowaniem Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile, starając się przeprowadzić go przez trudny etap, związany z reformowaniem tej placówki. Funkcjonowałem w wielu konfiguracjach politycznych, ale takie sytuacje się nie zdarzały. Najwyżej dzwoniono i pytano: czego potrzebujecie? Mu tu rozwiązujemy poważne problemy medyczne, robimy wysztko aby ratować zdrowie i zycie pacjentów, nie jesteśmy od tego, żeby prowadzić jakiś dyskurs polityczny, który dla mnie jest nie do przyjęcia i niespotykany. – Oświadcza Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

Wojciech Szafrański dementuje także tezę, że szpital zarabia na pacjentach z COVID-19 i dzięki temu poprawia swój wynik finansowy. – „Po pierwsze, decyzja dotyczącą zwiększenia w pilskim szpitalu łóżek dla pacjentów z COVID-19 do 174 oraz 10 z respiratorem podjął Wojewoda Wielkopolski. Po drugie, osoba, która wygłasza skalujące herezje nie zna sposobu rozliczania pacjentów covidowych. Te procedury nie są tak dobrze rozliczane, jak się komuś wydaje. Zapewniam, że Szpitalowi Specjalistycznemu opłaca się bardziej normalnie funkcjonować.” – Zapewnia Wojciech Szafrański – dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile.

Dr Łukasz Łuczewski – dyrektor do spraw lecznictwa Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile potwierdza, że dyrekcja i personel robią wszystko, aby zapewnić mieszkańcom Piły i regionu profesjonalną pomoc, i że mieszkańcy oraz pacjenci mogą czuć się bezpieczni. – „Zależy nam, aby ta informacja dotarła do mieszkańców.” – Podsumowuje doktor Łuczewski.

DEC

a