środa, maj 25, 2022
Follow Us
niedziela, 21 marzec 2021 18:09

Rodziny zastępcze potrzebne od zaraz Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby samotne oraz małżeństwa w wieku do 59 lat Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby samotne oraz małżeństwa w wieku do 59 lat Photo by Piron Guillaume on Unsplash

31 dzieci z terenu gmin Powiatu Pilskiego potrzebuje opieki, domu oraz rodzinnego ciepła. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile poszukuje kandydatów na niezawodową rodzinę zastępczą.

„Jestem przekonany, że na terenie gmin Powiatu Pilskiego jest wiele wspaniałych osób, które podejmą się tego zadania, doskonale sobie z nim poradzą, a w opiece nad dziećmi znajdą sposób na życie, który oprócz zwykłej codzienności, daje dodatkową, ogromną satysfakcję.” – Twierdzi Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski.

„Rodzicami zastępczymi mogą zostać osoby samotne oraz małżeństwa w wieku do 59 lat. Powinny mieć dochód oraz warunki domowe w takim zakresie, aby zapewnić dziecku możliwość do nauki, do wypoczynku, do zabawy.” – Wyjaśnia Cecylia Antczak – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile.

pcrpila

Niezbędne są również predyspozycje do sprawowania opieki nad dzieckiem, dobry stan zdrowia, a przede wszystkim chęci – jak mówią fachowcy „miejsce w sercu”. PCPR w Pile udziela rodzinom zastępczym szerokiego wsparcia: psychologicznego, finansowego, zapewnia poradnictwo socjalne i rodzinne. PCPR organizuje również szkolenia dla kandydatów na rodziny zastępcze.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pile, aleja Niepodległości 37, tel. 67 349 12 08

Obecnie na terenie gmin Powiatu Pilskiego funkcjonuje 151 rodzin zastępczych, w których przebywa łącznie 257 dzieci. Do tego 22 dzieci mieszka w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Pile i Osieku nad Notecią. Najwięcej – 119 dzieci przebywa w 86 rodzinach zastępczych spokrewnionych oraz w 54 rodzinach zastępczych niezawodowych - łącznie 91 dzieci. Z kolei w rodzinach zawodowych, których na terenie gmin powiatu pilskiego mamy 7, pod opieką jest 24 dzieci. Funkcjonują jeszcze 3 rodziny zastępcze zawodowe pogotowia rodzinnego, w których przebywa 15 dzieci.

a