wtorek, styczeń 18, 2022
Follow Us
piątek, 11 grudzień 2020 08:25

Niedzielski: Polski rząd zakontraktował blisko 62 mln szczepionek Wyróżniony

Napisane przez ISBNews
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Adam Niedzielski podkreślił, że sytuacja epidemiologiczna  jest lepsza niż trzy, cztery tygodnie temu, ale - jak zaznaczył - to nie znaczy, że jesteśmy w pełni bezpieczni Adam Niedzielski podkreślił, że sytuacja epidemiologiczna  jest lepsza niż trzy, cztery tygodnie temu, ale - jak zaznaczył - to nie znaczy, że jesteśmy w pełni bezpieczni Photo by Daniel Schludi on Unsplash

Polski rząd zakontraktował blisko 62 mln szczepionek, które zabezpieczają wszystkie potrzeby w zakresie szczepień, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

"Pojawiło się światełko w tunelu. Tym światełkiem są oczywiście szczepienia, których rząd polski zakontraktował blisko 62 mln, które zabezpieczają wszystkie potrzeby zaszczepienia dorosłych Polaków" – powiedział Niedzielski w Sejmie.

Przedstawił informację o stanie przygotowania podmiotów leczniczych na zwiększoną liczbę zachorowań na COVID-19 oraz działań podjętych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Podkreślił, że sytuacja epidemiologiczna  jest lepsza niż trzy, cztery tygodnie temu, ale - jak zaznaczył - to nie znaczy, że jesteśmy w pełni bezpieczni.

"Niestety widmo trzeciej fali cały czas wisi nad całym światem, nie tylko nad Polską. I to widmo w niektórych miejscach na świecie się materializuje. Materializuje się chociażby w Korei, w Japonii, gdzie ta trzecia fala wystąpiła" – podkreślił.  

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 13 749 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Od początku epidemii zachorowało w Polsce 1 102 096 osób. Łącznie zmarło 21 630 osób.

a