piątek, grudzień 08, 2023
Follow Us
środa, 11 listopad 2020 12:21

MON: o dar, jakim jest wolność, należy dbać każdego dnia Wyróżniony

Napisane przez MON
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MON: 1 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach podporządkowania obcym mocarstwom, Polacy znowu byli wolni, odzyskali swoją tożsamość, narodową dumę i prawo stanowienia o własnym losie.

W tym wyjątkowym dniu, bliskim sercu każdego z nas, pragnę oddać hołd pamięci wielkich Polaków, w tym żołnierzy którzy przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym i suwerennym kraju (…) - tymi słowami w dniu Narodowego Święta Niepodległości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy, pracowników wojska oraz do wszystkich Polaków.

Szef MON zwrócił uwagę, że wolność nigdy nie jest darem, który jakikolwiek naród otrzymuje raz na zawsze. Trzeba o ten dar dbać każdego dnia, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach, w jakich przyszło nam żyć. - Choć ze względu na pandemię i towarzyszące jej ograniczenia tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą inne niż zwykle i większość z nas pozostanie w domach, zachęcam wszystkich do ważnej refleksji, że wolna i suwerenna Polska, marzenie naszych przodków, jest współudziałem naszego pokolenia. Jest to wielkie zobowiązanie i powód do dumy – dodał minister Mariusz Błaszczak.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=8trFLYUJ66g&feature=emb_logo UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP) kom/ sno/

Źródło informacji: MON

a