czwartek, grudzień 08, 2022
Follow Us
sobota, 10 październik 2020 16:01

Fundacja Dorastaj z Nami. Stypendia po raz dziesiąty Wyróżniony

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Pragnę z całego serca podziękować Parze Prezydenckiej, Fundacji Dorastaj z Nami i jej Darczyńcom za wsparcie po tragicznej stracie mojego Taty Pragnę z całego serca podziękować Parze Prezydenckiej, Fundacji Dorastaj z Nami i jej Darczyńcom za wsparcie po tragicznej stracie mojego Taty mat.pras

Stypendia Fundacji Fundacji Dorastaj z Nami zostały przyznane po raz dziesiąty. Uroczystość odbyła się przy udziale Pierwszej Damy Agaty Kornhauzer-Dudy i Prezydenta Andrzeja Dudy w Pałacu Prezydenckim.

„Pragnę z całego serca podziękować Parze Prezydenckiej, Fundacji Dorastaj z Nami i jej Darczyńcom za wsparcie po tragicznej stracie mojego Taty. Wydarzenie to, choć niezwykle bolesne i ciężkie, pokazało mi, że pomoc ludzi z Fundacji i wspaniałych Darczyńców są bezcenne. Dziękuję.” - To słowa Patrycji Kordasz, córki żołnierza poległego na służbie, jednej z Podopiecznych Fundacji.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda:

„Pomoc, którą Państwo oferują jest niezwykle mądra, ponieważ nie jest incydentalna a długofalowa. Daje to poczucie stabilności i bezpieczeństwa. Za to bardzo serdecznie dziękuję. Bardzo dziękuję też za to, że Fundacja Dorastaj z Nami pamięta również o wszystkich tych, którzy walcząc z koronawirusem, narażają swoje życie i zdrowie.”

Prezydent RP Andrzej Duda:

„Ci, którzy służyli polskiemu państwu, którzy poświęcili dla polskiego państwa najwyższe dobro, nie zostają sami. Mogą iść na służbę spokojnie, bo wiedzą, że jest ktoś kto będzie pamiętał o ich najbliższych, o ich rodzinie. Bardzo serdecznie dziękuję, że po raz kolejny zechcieliście przyjść do Prezydenta Rzeczypospolitej, do nas, bo Wasza obecność – mówię o młodzieży, dzieciach – jest dla nas ogromnie ważna.”

Konrad Ciesiołkiewicz, Przewodniczący Rady Fundacji:

„Są dzisiaj z nami przedstawiciele wielkich firm, wiemy też jak często te firmy mają bardzo znane marki, jak bardzo duże zespoły za nimi stoją. Tak naprawdę jednak nie chodzi o marki ani wielkie firmy, chodzi o konkretnych ludzi, przyjaciół i przyjaciółki Fundacji, którzy na co dzień pomagają Fundacji trwać i rozwijać się. W imieniu Rady Fundacji mogę powiedzieć, że tak, potrzebujemy sprawnie funkcjonującej Rady, ale jeszcze bardziej potrzebujemy zespołu przyjaciół, który wspiera Radę na co dzień. Bardzo więc Wam za to wsparcie dziękuję.”

W podziękowaniu za pomoc, Podopieczni Fundacji uhonorowali statuetkami nowych Koalicjantów: Fundację BGK oraz PZU. To szczególne wyróżnienie, którego autorem jest były podopieczny Fundacji – absolwent warszawskiej ASP, rzeźbiarz Łukasz Krupski.

Dzieci wraz z Panią Prezes Zarządu Fundacji Magdaleną Pawlak wręczyły specjalne podziękowania za kolejne lata wsparcia działalności Fundacji w 2020 r. Otrzymali je Strategiczni Partnerzy Koalicji: Razem dla Bohaterów 2020 r.: Polski Koncern Naftowy Orlen S.A., Orange Polska oraz Boeing.

a