sobota, kwiecień 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 03 październik 2020 12:33

Galeria Delfiny: Kaplica grobowa Łubieńskich i Sobańskich na cmentarzu w Wiskitkach Wyróżniony

Napisane przez mat.pras
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Album „Kaplica grobowa Łubieńskich i Sobańskich na cmentarzu w Wiskitkach” to historia mauzoleum dwóch wielkich rodów związanych z Mazowszem Album „Kaplica grobowa Łubieńskich i Sobańskich na cmentarzu w Wiskitkach” to historia mauzoleum dwóch wielkich rodów związanych z Mazowszem mat.pras

Nakładem Fundacji im. Feliksa hr. Sobańskiego ukazał się album „Kaplica grobowa Łubieńskich i Sobańskich na cmentarzu w Wiskitkach”, stanowi on wartościowe źródło biograficzne, genealogiczne i historyczne.

Album „Kaplica grobowa Łubieńskich i Sobańskich na cmentarzu w Wiskitkach” to historia mauzoleum dwóch wielkich rodów związanych z Mazowszem. Publikacja opisuje historię budowli, biogramy ponad siedemdziesięciu pochowanych tam osób oraz dokumentuje gruntowną konserwację kaplicy przeprowadzoną przez Michała Sobańskiego, prezesa Fundacji im. Feliksa hr. Sobańskiego. Album zawiera blisko sześćset unikalnych ilustracji.

7 października, o godz. 18:00 w warszawskiej Galerii Delfiny odbędzie się wieczór autorski poświęcony albumowi, który będzie transmitowany on-line pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=jD7Pt-9LQ-o

Spotkanie poprowadzi Marek Kozubal - dziennikarz Rzeczpospolitej, a o albumie oraz historii Łubieńskich i Sobańskich opowiedzą :

  • Marcin Brzeziński - autor albumu, badacz dziejów polskiego ziemiaństwa

  • Michał Sobański - Prezes Fundacji im. Feliksa hr. Sobańskiego,

  • Maciej Łubieński - autor opublikowanej niedawno historii rodziny Łubieńskich

galeria

a